Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

PAKOSŁAWSCY GIMNAZJALIŚCI TRIUMFOWALI W POZNANIU

Utworzono dnia 04.05.2017

8 kwietnia w II LO im. Generałowej Zamojskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu odbył się XXXV Festiwal Piosenki Francuskiej. Jak co roku, od 18 lat, przedstawiciele naszego gimnazjum rywalizowali z rówieśnikami z całej Wielkopolski. Tegoroczna reprezentacja zaprezentowała:

„Ma liberte” G.Moustaki w interpretacji Jakuba Krawczyka, „Pour que tu m'aimes encore” C.Dion w wykonaniu Wiktorii Łakomej oraz „Papaoutai” Stromae zaśpiewane przez Klaudię Wojtyczkę.

Jakub Krawczyk zdobył I miejsce, a Wiktoria Łakoma II. Uczniów jak zwykle przygotowały Danuta Pietruszka-Orozco od strony językowej oraz Regina Dybowska od strony muzycznej. Gimnazjalistom towarzyszyły debiutantki ze szkół podstawowych: Anna Dybowska ze szkoły podstawowej w Pakosławiu z piosenką „Partir la-bas” z filmu „Mała Syrenka” oraz Marianna Kląskała ze szkoły podstawowej w Chojnie z piosenką „L'oiseau et l'enfant” z repertuaru M.Myriam.

Tegoroczny sukces cieszy tym bardziej, że w kategorii gimnazjów Jury nie przyznało III miejsca, a jedynie wyróżnienia - tym samym  uczniowie wiejskiego gimnazjum „wyprzedzili” w festiwalowej rywalizacji swoich rówieśników z  renomowanych i utytułowanych poznańskich szkół.

czytaj dalej na temat: PAKOSŁAWSCY GIMNAZJALIŚCI TRIUMFOWALI W POZNANIU

STEPHENIE MEYER POWRACA - CZAS NA "CHEMIKA"

Utworzono dnia 25.04.2017

Autorka "Zmierzchu" powraca z nową książką!
Tym razem Stephenie Meyer zgotowała swoim fanom  thriller szpiegowski pt. "Chemik".
                                       Zapraszamy do biblioteki!                                                                                                                  
                                                                 

czytaj dalej na temat: STEPHENIE MEYER POWRACA - CZAS NA "CHEMIKA"

KOLEJNE SUKCESY PAKI

Utworzono dnia 24.04.2017

22 kwietnia 2017 r. od godz. 11.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze, podczas 12. Regionalnego Konkursu Tańca Nowoczesnego mogliśmy podziwiać i kibicować grupie tanecznej PAKA z Pakosławia.

 

 

czytaj dalej na temat: KOLEJNE SUKCESY PAKI

"WESELE"STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO LEKTURĄ NARODOWEGO CZYTANIA W 2017 ROKU

Utworzono dnia 22.02.2017


 „ Myślę, że tegoroczne Narodowe Czytanie będzie niezwykle ciekawe – ocenił prezydent podczas uroczystości. – Naprawdę warto po raz kolejny – mam nadzieję, bo jestem przekonany, że każdy już czytał w swoim życiu „Wesele” – tę piękną pozycję naszej literatury przeczytać, przeczytać ją razem. Przypomnieć sobie te niezwykle ważne dla naszej historii, dla naszej kultury, dla fundamentów tego, co nazywamy polskością, te niezwykle ciekawe strofy tego dramatu, arcydramatu – powiedział prezydent Duda.

czytaj dalej na temat: "WESELE"STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO LEKTURĄ NARODOWEGO CZYTANIA W 2017 ROKU

Rok 2017 rokiem rzeki Wisły, Josepha Conrada–Korzeniowskiego, Józefa Piłsudskiego, Adama Chmielowskiego, Honorata Koźmińskiego oraz Tadeusza Kościuszki.

Utworzono dnia 13.02.2017

Sejm poparł uchwały ustanawiające rok 2017 rokiem rzeki Wisły, Josepha Conrada–Korzeniowskiego, Józefa Piłsudskiego, Adama Chmielowskiego, Honorata Koźmińskiego oraz Tadeusza Kościuszki.

  • Rok Rzeki Wisły ma uczcić 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu na Wiśle. Jak zapisano w uchwale "Sejm RP oddaje hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę państwa polskiego".

                          ​​

                                Joseph Conrad

                   

                                Józef Piłsudski

                      

                                 Adam Chmielowski

                      

                                 Honorat Koźmiński

                     

                               Tadeusz Kościuszko

czytaj dalej na temat: Rok 2017 rokiem rzeki Wisły, Josepha Conrada–Korzeniowskiego, Józefa Piłsudskiego, Adama Chmielowskiego, Honorata Koźmińskiego oraz Tadeusza Kościuszki.

W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

Utworzono dnia 27.02.2017


1 marca 2017 r.,  po raz siódmy, obchodzimy
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
Święto poświęcone jest żołnierzom antykomunistycznego podziemia.
Zostało ono ustanowione 3 lutego 2011 roku.

 

czytaj dalej na temat: W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

HALOWY MISTRZ EUROPY Z CHOJNA

Utworzono dnia 10.03.2017

Pomyślałem sobie: "Nie ma mowy, by mnie wyprzedził" - Przemysław Waściński

HALOWY MISTRZ EUROPY Z CHOJNA

Mieszkaniec Chojna Przemysław Waściński Mistrzem Europy w sztafecie 4x 400 m Halowych Mistrzostw Europy w BelgradzieWraz z kolegami z sztafety: Kacprem Kozłowskim, Łukaszem Krawczukiem oraz Rafałem Omelko wywalczyli w finale złoty medal, pokonując między innymi reprezentacje Belgii i Czech.
 

Przemysław Waściński - urodzony 29 marca 1995r.  za kilka dni skończy 22 lata, a już jest Mistrzem Europy. Wychowanek klubu MUKS Kadet Rawicz. Wcześniejsze jego osiągnięcia to zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski w kategorii juniorów i młodzieżowców. Wielki szacunek i dumę mieszkańców całej gminy zdobył biegnąc na trzeciej zmianie polskiej sztafety 4 × 400 metrów, która zdobyła złoty medal Halowych Mistrzostw Europy z wynikiem 3:06,99.

          

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pani Honoraty Dmyterko

 

 

czytaj dalej na temat: HALOWY MISTRZ EUROPY Z CHOJNA

SPARTAKIADA MIESZKAŃCÓW WSI

Utworzono dnia 28.03.2017

SPARTAKIADA MIESZKAŃCÓW WSI

Dnia 26 marca 2017 roku w Centrum Kultury Chazackiej w Chojnie odbyła się SPARTAKIADA MIESZKAŃCÓW WSI. Organizatorami, jak co roku, byli: Rada Gminna Ludowego Związku Sportowego, Koło Liga Obrony Kraju oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu. Uczestnicy mogli zmierzyć się w następujących konkurencjach: warcaby, rzut lotką, tenis stołowy, podnoszenie ciężarka oraz strzelanie z wiatrówki. W Spartakiadzie Mieszkańców Wsi udział wzięło 158 uczestników. Na koniec zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Karolina Sierpowska

 

 

 

 

czytaj dalej na temat: SPARTAKIADA MIESZKAŃCÓW WSI

Gdziekolwiek jesteś. Kiedykolwiek chcesz. Kultura jest z Tobą.

Utworzono dnia 03.02.2017

Gdziekolwiek jesteś. Kiedykolwiek chcesz. Kultura jest z Tobą.

KULTURA NA WIDOKU

Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w Internecie, dosłownie i w przenośni wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy. Tegoroczna, trzecia edycja projektu dostępna jest w całym kraju także za pośrednictwem plakatów, które zawisły na terenie ponad dwóch tysięcy gmin w bibliotekach, ośrodkach kultury, szkołach i instytucjach lokalnej władzy samorządowej. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polski Instytut Sztuki Filmowej, a współorganizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Do bogatej propozycji plakatów Kultury na Widoku, dołączony jest również plakat Narodowego Centrum Kultury, dający dostęp do ciekawych e-booków wydanych przez NCK. Wszystkie e-booki są bezpłatne. Kody QR i linki na plakacie NCK, prowadzące do tych zasobów są aktywne bezterminowo.

Więcej informacji na stronie internetowej http://www.kulturanawidoku.pl/

                                                                                   Agnieszka Jeziorska

czytaj dalej na temat: Gdziekolwiek jesteś. Kiedykolwiek chcesz. Kultura jest z Tobą.