Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

„CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM”

Utworzono dnia 10.01.2018

W 99. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w naszym  kraju odbywało się wiele uroczystości patriotycznych, kulturalnych i sportowych. Jedną z nich był Bieg Powstania Wielkopolskiego, który odbył się dnia 27 grudnia 2017 roku w Poznaniu,  a w którym uczestniczyli członkowie Koła Ligi Obrony Kraju Pakosław :  Maciej Hałas, Maciej Jackowski oraz Arkadiusz Mikuła.

czytaj dalej na temat: „CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM”

KONCERT NOWOROCZNY

Utworzono dnia 08.01.2018

 KONCERT NOWOROCZNY

       Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym zgodnie z tradycją w Gminie Pakosław, 6 stycznia w Święto Trzech Króli, spotykamy się na Koncercie Noworocznym w Centrum Kultury Chazackiej w Chojnie.

czytaj dalej na temat: KONCERT NOWOROCZNY

KIERMASZ CHARYTATYWNY

Utworzono dnia 22.12.2017

KIERMASZ CHARYTATYWNY

W dniu 10 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Pakosławiu odbył się Kiermasz Charytatywny połączony z podsumowaniem XVII Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.

czytaj dalej na temat: KIERMASZ CHARYTATYWNY

WIECZÓR KOLĘDOWY...

Utworzono dnia 11.12.2017

„Kolędo polska, zamknięta w najprostszych nutach i słowach. Królujesz w domach we święta, by ludzi wzruszać od nowa. Tak wiele teraz się dzieje i wokół tyle jest złego. Kolędo, daj nam nadzieję doczekać jutra lepszego”.

WIECZÓR KOLĘDOWY

Dnia 8 grudnia 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pakosławiu odbył się przepiękny wieczór kolędowy w wykonaniu zespołu muzycznego „Mus Trio”.

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości, łączności. Kolędy przepełnione są ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje. Wspaniały nastrój grudniowego wieczoru uświetnił występ zespołu muzycznego „Mus Trio”. Przepiękne kolędy wykonała Pani Sara Kicińska, do których teksty napisała Pani Sabina Klak, a muzykę skomponował Pan Przemysław Maćkowiak. Podczas koncertu znane nam obrzędy bożonarodzeniowe przybliżył Pan Gabriel Roszak.                        

czytaj dalej na temat: WIECZÓR KOLĘDOWY...

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Utworzono dnia 04.12.2017

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Święty Mikołaj  to postać starszego mężczyzny z brodą, ubranego w czerwony strój, który w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty.

Dnia 3 grudnia 2017 r., na boisku wielofunkcyjnym „Orlik 2012” w Pakosławiu, zgromadzone licznie dzieci wraz ze swoimi rodzicami czekały na przybycie Świętego Mikołaja.

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

25 – lecie Klubu Seniora „JAWOR” w Pakosławiu

Utworzono dnia 28.11.2017

Aktywni w każdym wieku…

„Mało kto umie być starym” – to słowa François de La Rochefoucauld. Członkowie Klubu Seniora „JAWOR w Pakosławiu choć są seniorami - to tylko z nazwy. Działają już od 25 lat udowadniając nam, że spełniać marzenia, podróżować, mieć pasje, rozwijać zainteresowania, bawić się i działać na rzecz innych można w każdym wieku.

czytaj dalej na temat: 25 – lecie Klubu Seniora „JAWOR” w Pakosławiu

ZBIÓRKA KRWI

Utworzono dnia 15.11.2017

ODDAJ KREW - PODZIEL SIĘ ŻYCIEM

Zbiórka dla Olivierka Kurowskiego z Starego Sielca.

Szczegóły na plakacie...

czytaj dalej na temat: ZBIÓRKA KRWI

Reprezentacja Gminy Pakosław wywalczyła drugie miejsce...

Utworzono dnia 13.11.2017

Reprezentacja Gminy Pakosław wywalczyła drugie miejsce na zawodach w bowlingu.

III TURNIEJ W BOWLINGU O PUCHAR DYREKTORA GMINNEGO CENTRUM KULTURY, SPORTU,TURYSTYKI I REKREACJI W BOJANOWIE

Dnia  9 listopada 2017 roku na terenie Willi AURORA w Gołaszynie rozegrany został III Turniej o Puchar Dyrektora GCKSTiR w Bojanowie. Liczyła się precyzja, celne oko i determinacja.

W tegorocznym turnieju udział wzięło 8 drużyn, a były to: Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Urząd Miejski w  Rawiczu, Urząd Miejski w Jutrosinie, Urząd Miejski w Miejskiej Górce, Urząd Miejski w Bojanowie, Urząd Gminy w Pakosławiu, GCKSTiR w Bojanowie oraz  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu. Gminę Pakosław reprezentowali: Joanna Kuźnia, Agnieszka Jeziorska, Arkadiusz Mikuła, Jerzy Mosiek oraz Maciej Świerzewski.

czytaj dalej na temat: Reprezentacja Gminy Pakosław wywalczyła drugie miejsce...

JEST TAKIE MIEJSCE, JEST TAKI KRAJ..

Utworzono dnia 13.11.2017

„Jest takie miejsce u zbiegu dróg,
Gdzie się spotyka z zachodem wschód...” (Jan Pietrzak)

Jest takie miejsce, jest taki kraj…. W którym to serca biją w jednym rytmie – „Mazurka Dąbrowskiego”. Jest także taki dzień , kiedy w szczególny sposób podkreślamy skąd pochodzimy i kim jesteśmy.

czytaj dalej na temat: JEST TAKIE MIEJSCE, JEST TAKI KRAJ..

Mistrz Koła Ligi Obrony Kraju 2017 w Pakosławiu

Utworzono dnia 09.11.2017

  22 października 2017r. na strzelnicy sportowej w Pakosławiu odbyły się zawody strzeleckie, które miały wyłonić Mistrza Koła Ligi Obrony Kraju w Pakosławiu na rok 2017. Zawody miały charakter zamknięty, czyli mogli w nich wystartować tylko członkowie LOK Pakosław...

czytaj dalej na temat: Mistrz Koła Ligi Obrony Kraju 2017 w Pakosławiu