Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SZAFRANIAK KRZYSZTOF MISTRZEM KOŁA LOK PAKOSŁAW w 2022r.

SZAFRANIAK KRZYSZTOF MISTRZEM

KOŁA LOK PAKOSŁAW w 2022r.

 

           W październiku 2022r., na strzelnicy sportowej w Pakosławiu, odbyły się zawody strzeleckie, które wyłoniły nowego Mistrza Koła Ligi Obrony Kraju Pakosław na rok 2022. Zawody o ten szczególny dla Nas tytuł trwają co roku od 2017 roku i budzą wiele emocji wśród startujących.

           W zawodach mogli uczestniczyć członkowie LOK Pakosław, a także młodzież i kobiety z Gminy Pakosław. Zawody składały się z dwóch etapów. W pierwszej części zawodnicy musieli wystrzelić dwie serie z pozycji leżącej do tarczy oddalonej na 50 metrów. Do drugiej części zawodów przechodziło dziesięciu uczestników, którzy uzyskali najlepsze wyniki w pierwszej części. To właśnie w drugim etapie zawodnicy bezpośrednio walczyli o mistrzowski tytuł i z pozycji stojącej oddali trzy strzały z karabinka sportowego do tarczy herbowej na odległość 50 metrów. W tym roku na tarczy herbowej umieszczono grafikę, która przedstawia jeden z zabytków Gminy Pakosław - Pałac
w Pakosławiu. We wszystkie przestrzeliny powstałe na tarczy herbowej, były wbijane kolorowe, drewniane kołeczki, a każdy osobny kolor należał do danego zawodnika.

           Tego dnia na nowego Mistrza nie było mocnych. Najlepszy z pozycji leżącej i najlepszy w decydującym etapie z pozycji stojącej okazał się Krzysztof Szafraniak, który w trzech strzałach zdobył 24 pkt. i został nowym Mistrzem Ligi Obrony Kraju Pakosław. Drugie miejsce i tytuł Wicemistrza zdobył Jackowski Maciej (16 pkt.), a trzecie miejsce i tytuł II Wicemistrza Mierzejek Marcin (16 pkt.). Wszyscy zawodnicy, którzy strzelali do tarczy herbowej otrzymali dyplomy, a zawodnicy na podium medale. Tegoroczny Mistrz Koła LOK Pakosław 2022 tradycyjnie już otrzymał tarczę herbową, do której strzelało dziesięciu najlepszych finalistów. Dodatkowo cieszy fakt, że z roku na rok walka o tytuł Mistrza jest coraz bardziej zacięta i stoi na coraz wyższym poziomie.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

  1. Miejsce: Szafraniak Krzysztof – 24 pkt.
  2. Miejsce: Jackowski Maciej – 16 pkt.
  3. Miejsce: Mierzejek Marcin  – 16 pkt.
  4. Miejsce: Jakubiak Krzysztof – 16 pkt.
  5. Miejsce: Duda Piotr – 14 pkt.
  6. Miejsce: Hałas Maciej – 13 pkt.
  7. Miejsce: Jackowski Waldemar – 13 pkt.
  8. Miejsce: Wybierała Mikołaj – 12 pkt.
  9. Miejsce: Śledzianowski Kamil – 11 pkt.
  10. Miejsce: Domagała Andrzej - 3 pkt.

Maciej Hałas