Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Zawody strzeleckie

z okazji „Święta Niepodległości”

6 listopada 2022r.

Dnia 6 listopada 2022r. Liga Obrony Kraju Pakosław, na strzelnicy sportowej, zorganizowała zawody strzeleckie z okazji Święta Niepodległości. W ten sposób, osoby startujące w tych zawodach oddały hołd wdzięczności Polakom, którzy ponad 100 lat temu dzięki swojej odwadze, niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli upragnioną wolność. Po raz czwarty w Pakosławiu strzelanie przeprowadzono z pistoletów sportowych. Pogoda tego dnia sprzyjała strzelcom, a frekwencja osób przybyłych miło nas zaskoczyła. We wszystkich kategoriach wystartowało razem ponad 30 zawodników, a naszą strzelnicę odwiedziły również osoby spoza Gminy Pakosław. Walka o podium we wszystkich kategoriach była bardzo zacięta. Ogólnie wystrzelano 79 serii, co daje 948 strzałów, po których wyłoniono najlepszych pistoleciarzy. Zawodnicy na podium w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary i medale. Niestety były to już ostatnie zawody strzeleckie otwarte na strzelnicy sportowej w Pakosławiu w tym roku, kolejne odbędą się dopiero w maju w 2023 roku. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Jakubiak Krzysztof. W kategorii kobiet zwyciężyła Martyna Wojtyczka, a wśród młodzieży najwyższe miejsce na podium zajęła Magdalena Hądzlik. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy celnego oka i życzymy dalszych sukcesów w strzelectwie sportowym.