Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

ZAKOŃCZENIE SEZONU 2018/2019

„Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce”
Paulo Coelho

„PAKA”,  ACH  TA  „PAKA”

Sezon 2018/2019  był bardzo  pracowity.  Podczas turniejów Zespół „PAKA” stawał  na podium ogólnopolskim i regionalnym zdobywając :

- IV miejsce w kategorii  Formacje 16 – 20 lat podczas XXI Turnieju Tańca o Puchar Starosty Oleśnickiego – Grupa I,

-III miejsce na XI Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Nysie – Grupa I,

-Wyróżnienie w kategorii  Taniec Nowoczesny powyżej 15 lat podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Miasta Kościan – Grupa I,

- III miejsce w kategorii Hip- Hop 12-15 lat (Grupa II) oraz III miejsce w kategorii pow. 15 lat (Grupa I) podczas I Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Pakosławiu,

-IV miejsce w kategorii 9 – 11 lat Pierwszy kroczek na I Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Pakosławiu dla Grupy III,

-V miejsce w kategorii do 8 lat Pierwszy kroczek na I Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Pakosławiu dla Grupy IV,

-Wyróżnienie dla najmłodszej Grupy IV na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego Top w Oleśnicy w kategorii do 8 lat.

Niewątpliwie jednym z najważniejszych projektów jakie udało nam się w tym roku zrealizować było zorganizowanie I edycji Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Pakosławiu. Turniej ten zrzeszył ponad 900 uczestników, a tym samym pozostawił po sobie w całej Polsce wielkie emocje. Pozytywne opinie, które do nas dotarły od występujących zespołów, utwierdzają nas w przekonaniu, że kolejne edycje turnieju powinny się w Pakosławiu odbyć.

Ponadto „PAKA” zaprezentowała swoje umiejętności na charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej „Gramy nie tylko dla Huberta”, a przed nami pokazy podczas „Nocy Świętojańskiej” oraz „Pikniku Country” nad pakosławskim zalewem.

Podczas podsumowania sezonu tanecznego 2018/2019 mieliśmy okazję obejrzeć występy wszystkich grup tanecznych.

Grupa I zaprezentowała się w choreografii turniejowej, dzięki której stanęła na podium zdobywając dwukrotnie brąz : na XI Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego
w Nysie oraz na I Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Pakosławiu.
Grupa II wystąpiła w układzie turniejowym, dzięki któremu tancerze mieli szansę stanąć na podium i zdobyć brąz podczas I Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Pakosławiu.
Grupa III wystąpiła z układem choreograficznym, który dał im III miejsce podczas I Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Pakosławiu.
Grupa IV przedstawiła choreografię pt.  „POBUDKA”, z którą dumnie zaprezentowała się m. in. podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego Top w Oleśnicy.

Tancerze na zakończenie sezonu 2018/2019 otrzymali pamiątkowe medale. Natomiast specjalne medale „SERCE  DLA  PAKI”  trafiły do rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia, którzy znacząco wspierali poczynania zespołu. Dziękujemy za pomoc i okazanie „SERCA DLA PAKI”.
Podczas spotkania pożegnaliśmy się z tancerzami, którzy w tym roku kończą swoją przygodę z „PAKĄ”, a są to : Glapiak Zofia, Grigoryan Nazeli, Huchrak Aleksandra, Jagodzińska Kinga, Karkosz Zofia, Klarek Sandra, Klejewski Dawid, Krzyżosiak Marta, Kukla Natalia, Kusz Natalia, Otworowska Zuzanna, Robaszyńska Wiktoria, Sordon Joanna, Szymkowiak Maria, Wleklińska Weronika. Dziękujemy Wam za wspólnie przetańczone lata. Mamy nadzieję, że mimo tego pożegnania taniec nadal będzie częścią Waszego życia i pasją, która zostaje na zawsze.

Halina Kusz