Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Młodzi pielgrzymi z Republiki Zielonego Przylądka w Pakosławiu

Utworzono dnia 17.08.2016

„Bądź pozdrowiony Gościu nasz…”

Młodzi pielgrzymi z Republiki Zielonego Przylądka w Pakosławiu

W związku z uroczystymi obchodami XXXI Światowych Dni Młodzieży gościliśmy w naszej gminie grupę kilkudziesięciu pielgrzymów z  Republiki Zielonego Przylądka. Młodzi ludzie dotarli do nas z Diecezji Santiago de Cabo Verde. Na pakosławskiej ziemi zostali uroczyście przywitani przez władze kościelne i samorządowe utworem pt. „ Bądź pozdrowiony Gościu nasz”, który zabrzmiał z ust Zespołu „Signum Dei” z Pakosławia. Pielgrzymi  oraz mieszkańcy Gminy Pakosław uczestniczyli w uroczystych Mszach  świętych ( w Pakosławiu i w Golejewku) , które sprawowane były w dwóch językach : polskim i portugalskim. Goście, którzy przybyli do nas z odległego kraju mieli okazję do zwiedzenia kilku ciekawych miejsc, m.in. zwiedzili Pakosław, Golejewko oraz zagościli w Orłowym Grodzie w Chojnie. Mamy nadzieję, że długo i mile będą wspominać pobyt w naszej małej ojczyźnie.

                                                                                                                    Agnieszka Jeziorska

( Autorem zdjęć jest pani Honorata Dmyterko)czytaj dalej na temat: Młodzi pielgrzymi z Republiki Zielonego Przylądka w Pakosławiu

53.TYDZIEŃ KULTURY BESKIDZKIEJ Z UDZIAŁEM CHOJNIOKÓW I MŁODYCH CHOJNIOKÓW

Utworzono dnia 12.08.2016

 

53.TYDZIEŃ KULTURY BESKIDZKIEJ W WIŚLE Z UDZIAŁEM CHOJNIOKÓW I MŁODYCH CHOJNIOKÓW

W dniach od 07.08.2016 r. do 09.08.2016 r. Regionalny Zespół Chojnioki oraz Młode Chojnioki uczestniczył w 53. Tygodniu Kultury Beskidzkiej w Wiśle.
 Podczas pobytu  Chojnioki oraz Młode Chojnioki zaprezentowali swój dorobek. Wystąpili na Małej scenie z regionalnym repertuarem, a były to tańce wielkopolskie oraz przyśpiewki i tańce z regionu chazackiego. Występ naszego zespołu podobał się licznie zgromadzonej publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa i gratulacje. Pobyt w Wiśle był także okazją do zwiedzenia tego pięknego regionu, jego pięknych zabytków i turystycznych atrakcji. Ponadto zespół miał możliwość uczestnictwa w licznych koncertach, które towarzyszą Tygodniowi Kultury Beskidzkiej.

 

                                                                                                          Agnieszka Jeziorska

 czytaj dalej na temat: 53.TYDZIEŃ KULTURY BESKIDZKIEJ Z UDZIAŁEM CHOJNIOKÓW I MŁODYCH CHOJNIOKÓW

IV POWIATOWY PIKNIK COUNTRY NAD ZALEWEM W PAKOSŁAWIU

Utworzono dnia 21.07.2016

„IV POWIATOWY PIKNIK COUNTRY NAD ZALEWEM
W PAKOSŁAWIU”
17 lipca 2016r.

 

Już po raz czwarty miłośnicy muzyki country spotkali się nad Zalewem w Pakosławiu. Organizatorem „IV Powiatowego Pikniku Country nad Zalewem w Pakosławiu” był Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, natomiast partnerami pikniku byli : Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Międzygminny Związek Turystyczny „Wielkopolska Gościnna” w Pępowie oraz Bank Spółdzielczy w Jutrosinie.

Piknik Country został rozpoczęty Mszą świętą countrową w kościele w Golejewku, przy oprawie muzycznej Zespołu Signum Dei. Następnie miłośnicy motocykli, starych i amerykańskich samochodów przejechali paradą trasę: Golejewko – Pakosław - Osiek – Pomocno – Zaorle – Sowy – Zalew. W paradzie udział wzięło ponad 200 pojazdów (samochody i motocykle). Oficjalnego otwarcia dokonał Starosta Rawicki - Pan Adam Sperzyński oraz Wójt Gminy Pakosław - Pan Kazimierz Chudy.

W części artystycznej pikniku wystąpiły m. in. takie zespoły jak : Zespół młodzieżowy „The Gifted” oraz Zespół dziecięcy „Young Country” z Piasków oraz  Zespół „Catawba”
z Wałbrzycha z tanecznym show w stylu country. Mogliśmy również posłuchać znanej w Polsce i na świecie Urszuli Chojan & „Country Show Band” z Poznania, z takimi piosenkami jak: „Kowboj Gienek” czy „Tyle świata przed nami”. Nie mogło również zabraknąć naszych miejscowych, niezwykle utalentowanych zespołów tanecznych,
takich jak: „Paka” z Pakosławia oraz „Małe Chojnioki” z Chojna. Natomiast gwiazdą wieczoru była ikona polskiego country Zespół „Gang Marcela”.
W międzyczasie dzieci mogły korzystać z bezpłatnych dmuchańców. Po występach licznie zgromadzona publiczność bawiła się na zabawie tanecznej z Zespołem „Reverse”.

 

                                                                                              Sylwia Tyczyńska

Więcej zdjęć z imprezy na:

https://www.facebook.com/O%C5%9Brodek-Kultury-i-Rekreacji-w-Pakos%C5%82awiu-718713074941970/?fref=nf

 

czytaj dalej na temat: IV POWIATOWY PIKNIK COUNTRY NAD ZALEWEM W PAKOSŁAWIU

Wakacje, wakacje, wakacje...

Utworzono dnia 11.07.2016

ZAJĘCIA WAKACYJNE DLA DZIECI

Wakacje trwają w najlepsze, a zajęcia dla dzieci i młodzieży przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu już za nami. W pierwszym tygodniu lipca uczestnikom zajęć  zaproponowałyśmy ciekawe zajęcia i zabawy. 


 

 

 

 

czytaj dalej na temat: Wakacje, wakacje, wakacje...

VI TURNIEJ WSI GMINY PAKOSŁAW JUŻ ZA NAMI...

Utworzono dnia 05.07.2016

Rywalizowali po raz szósty…

VI  TURNIEJ WSI GMINY PAKOSŁAW

Piękna pogoda, duch sportowej rywalizacji oraz licznie zgromadzona publiczność  towarzyszyły  VI Turniejowi Wsi Gminy Pakosław, który odbył się 3 lipca 2016 r.  nad Zalewem „Pakosław”.  W zorganizowanym po raz szósty w Gminie Pakosław Turnieju Wsi Gminy Pakosław  udział wzięło 14 sołectw, a były to: Białykał, Chojno, Golejewko, Golejewo, Góreczki Wielkie, Kubeczki - Dębionka, Osiek, Ostrobudki, Pakosław, Podborowo, Pomocno, Sowy, Sworowo i Zaorle.                                                                                                                                         
 

            Impreza sportowa rozpoczęła się zbiórką drużyn o godz. 13 ³° przy estradzie nad Zalewem „Pakosław”. Sołectwa biorące udział w tegorocznym turnieju wsi  przeszły uroczystym korowodem na miejsce, w którym odbywały się konkurencje.Otwarcia VI Turnieju Wsi Gminy Pakosław dokonał Wójt Gminy Pakosław - Kazimierz Chudy.

czytaj dalej na temat: VI TURNIEJ WSI GMINY PAKOSŁAW JUŻ ZA NAMI...

Przedsmak powiatowego country

Utworzono dnia 28.06.2016

Sąsiedni Milicz w piątek – sobotę – niedzielę zgromadził kilkaset amerykańskich samochodów i motocykli podczas IV Międzynarodowego Zlotu Samochodów Amerykańskich AMERICAN CARS MANIA.
            W sobotę, w południe, na 35-kilometrowa trasę po Dolinie Baryczy wyjechało około 220 pojazdów. Podczas parady kawalkada pojazdów robiła ogromne wrażenie na mieszkańcach mijanych miejscowości i licznych widzach samochodowego święta.
            Mamy nadzieję, że podobnie będzie podczas parady motocykli i samochodów
w dniu 17 lipca (niedziela) w naszej gminie.

O godz. 14°° pasjonaci motorów i samochodów uczestniczyć będą w mszy countrowej
z oprawa muzyczna Zespołu „Signum Dei” w kościele w Golejewku, następnie trasą Golejewko – Pakosław – Osiek – Pomocno – Zaorle – Sowy przejada nad zalew na
„Powiatowy Piknik Country”
            Na parkingu przy zalewie będzie można z bliska obejrzeć wspaniałe motocykle, zabytkowe samochody i amerykańskie limuzyny, a na stoiskach handlowych zakupić kowbojskie kapelusze, okazjonalne koszulki, chusty i inne akcesoria.
            Estrada tętnic będzie countrową muzyką i tańcem, a gwiazdą wieczoru będzie
Zespół „Gang Marcela”. To nie wszystkie atrakcje ! Partnerem „Powiatowego Pikniku Country” jest Powiat Rawicki.
            Pakosławska impreza nabiera rozmachu i rozgłosu, a nasz zalew od wiosny do jesieni przyciąga coraz większe rzesze spragnionych rekreacji i wypoczynku. Atrakcją  „Sezonu 2016” będą narty wodne i nieznane dotąd drzewka oxy tree.
            Zapraszamy 16 i 17 lipca (sobota i niedziela) nad pakosławski zalew. Jadła
i napitki nie będzie brakować.

            Dziś w prezencie kilka migawek fotograficznych z imprezy samochodowej
w Miliczu.
 

Pakosław, 27.06.2016r.                                             Wójt – Kazimierz Chudy

czytaj dalej na temat: Przedsmak powiatowego country

Miejsce wykorzystywane do kąpieli nad Zalewem w Pakosławiu

Utworzono dnia 24.06.2016

Od 24 czerwca 2016 r. do 31 sierpnia 2016 r. w godzinach od 10:00 do 18:00 nad Zalewem w Pakosławiu czynne będzie strzeżone przez ratowników WOPR-u, miejsce wykorzystywane do kąpieli. Organizatorem  miejsca wykorzystywanego  do kąpieli nad Zalewem w...

czytaj dalej na temat: Miejsce wykorzystywane do kąpieli nad Zalewem w Pakosławiu

60 ROCZNICA POBUDOWANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PAKOSŁAWU

Utworzono dnia 21.06.2016

„ Należy wierzyć, iż nauka jest czymś pięknym…”

Maria Skłodowska Curie

 

ŚWIĘTO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PAKOSŁAWIU

Uroczystości jubileuszowe Szkoły Podstawowej w Pakosławiu  były okazją nie tylko do przypomnienia dawnej historii, ale także do zaprezentowania współczesnych dokonań. 

Dnia 17 czerwca 2016 roku Szkoła Podstawowa w Pakosławiu obchodziła 60 rocznicę pobudowania tejże placówki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: deputowana do Parlamentu Europejskiego – Pani Krystyna Łybacka pochodząca z Jutrosina, Wójt Gminy Pakosław – Pan Kazimierz Chudy, Zastępca Wójta Gminy Pakosław – Pan Jerzy Mosiek. Ponadto na uroczystości tej nie mogło zabraknąć grona pedagogicznego oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Pakosławiu.


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

czytaj dalej na temat: 60 ROCZNICA POBUDOWANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PAKOSŁAWU

Wycieczka członków Stowarzyszenia do Opery Wrocławskiej

Utworzono dnia 10.06.2016

Stowarzyszenie „Wsparcie dla Każdego” z Pakosławia zorganizowało dniu 1 czerwca 2016 r. wyjazd do Opery Wrocławskiej w ramach wsparcia realizacji zadania publicznego pod nazwą „Działania na rzecz osób niepełnosprawnych” w projekcie pt. ”Bajkowy Świat” dofinansowany ze środków Gminy Pakosław. Celem projektu jest wskazanie społeczności lokalnej alternatywnej formy spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży oraz osób z niepełnosprawnością, zrozumienia i tolerancji, szacunku i poszanowania osób sprawnych inaczej, uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi oraz wzrost samooceny i podmiotowości uczestników. Ale dużą atrakcją był balet pisany dla dziecięcej widowni inspirowany tematyką „zwierzęcą” i baśniową. W projekcie wzięły udział 43 osoby. W Operze Wrocławskiej obejrzeliśmy uroczą sceniczną bajkę  w wersji baletowej pn. „Kot w Butach” z muzyką Bogdana Pawłowskiego. Jest to bajka w II aktach i 4 odsłonach. Tytułowy bohater Kot przeżywa szereg perypetii u boku dzielnego Szewczyka : ratują Królewnę porwaną przez Zbójów z nadzieją, że zdobędą za nią okup i sowicie się obłowią, bez wahania Kot i Szewczyk podejmują wyzwanie i rozpoczynają grę w szachy, zwycięzcy zabierają Królewnę, kilka trafnych ruchów i Zbóje ponoszą porażkę, wszczynają awanturę, ale zwycięzcy, czyli Kot i Szewczyk uchodzą z opresji, w szczęśliwym finale na królewskim dworze wszyscy balują. Wszystko dzieje się w wielobarwnej i pełnej plastycznej urody scenografii.  Scena wypełniona tłumem postaci : spryciarz Kot, Szewczyk, Zbóje, Grubas i dziewczynka, Mądra Sowa i zwierzęta leśne, Niedźwiedź, Lis, Królewna, Król i Królowa, piękna Kocica i inni.  Przygody Kota spryciarza i Obieżyświata były zaproszeniem kierowanym do dzieci do spotkania ze sztuką baletu już w młodym wieku. Zasługą choreografki był efektowny ruch sceniczny, zgrabne posługiwanie się wykonawcami w scenach zbiorowych, dbałość o detale, wyraźne zarysowanie postaci charakterystycznych i czytelny przekaz informacji. Więcej było ducha tańca towarzyskiego niż z kanonu baletów. To się podobało. Wyjazd przyczynił się do poznania ciekawych miejsc, wartości kultury oraz dał niepowtarzalną szansę podróży do jednego z największych i najbardziej znaczących teatrów operowych w Polsce. Ale to nie koniec atrakcji, mamy jeszcze kolejne niespodzianki dla dzieci, już w czasie wakacji.

Elżbieta Łakoma

 

 

czytaj dalej na temat: Wycieczka członków Stowarzyszenia do Opery Wrocławskiej

ZAŁĄCZNIKI:

REGULAMIN PARADY

Utworzono dnia 10.07.2015, 12:07

MAPKA Z ZAZNACZONĄ TRASĄ PARADY

Utworzono dnia 10.07.2015, 12:02

PROGRAM IMPREZY

Utworzono dnia 10.07.2015, 12:01