Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

SPRAWDŹ CZY ZNASZ BRAKUJĄCE SŁOWA W CYTATACH... - QUIZ

Utworzono dnia 16.09.2020

Bywa, że pamięć płata figle! Może się nam czasem wydawać, że odtworzymy jakieś powiedzenie ze stuprocentową dokładnością, bo przecież znamy je od lat, słyszeliśmy jak je powtarzają nasi bliscy i znajomi.

czytaj dalej na temat: SPRAWDŹ CZY ZNASZ BRAKUJĄCE SŁOWA W CYTATACH... - QUIZ

6.EDYCJA NOCY BIBLIOTEK POD HASŁEM "KLIMAT NA CZYTANIE"

Utworzono dnia 08.09.2020

Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu już po raz szósty zgłosiła swój udział w ogólnopolskiej akcji, jaką jest NOC BIBLIOTEK.

czytaj dalej na temat: 6.EDYCJA NOCY BIBLIOTEK POD HASŁEM "KLIMAT NA CZYTANIE"

Z CYKLU PN. SYLWETKI LITERACKIE - JACOB GRIMM

Utworzono dnia 14.09.2020

Dnia 4 stycznia 1785r. roku urodził się JACOB GRIMM, uczony niemiecki, językoznawca. Wspólnie z bratem Wilhelmem zebrał  i wydał baśnie dla dzieci tłumaczone na wiele języków. Najsławniejsze z nich to, m.in.: Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka. Zmarł dnia 20 września 1863 roku. Już za kilka dni będziemy obchodzić rocznicę śmierci pisarza.

czytaj dalej na temat: Z CYKLU PN. SYLWETKI LITERACKIE - JACOB GRIMM

WAKACJE W DELI PARKU

Utworzono dnia 09.09.2020

Stowarzyszenie „Wsparcie dla Każdego” w Pakosławiu w ramach realizacji zadania publicznego o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie zorganizowało jednodniowy wyjazd do Deli Parku i Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie w ramach zadania działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

czytaj dalej na temat: WAKACJE W DELI PARKU

NOMINACJI DZIEŃ SIÓDMY - OSTATNI...

Utworzono dnia 07.09.2020

Któż z nas nie lubi podróżować. Od dawna wiadomo, że podróże kształcą i są pewnego rodzaju doświadczeniem. Podróżowanie to : odkrywanie, zwiedzanie, niezależność, poznawanie nowych ludzi, ale i poznawanie samego siebie.

czytaj dalej na temat: NOMINACJI DZIEŃ SIÓDMY - OSTATNI...

NARODOWE CZYTANIE "BALLADYNY" W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PAKOSŁAWIU

Utworzono dnia 04.09.2020

"Matko, w lesie są maliny, niechaj idą w las dziewczyny, która więcej malin zbierze, tę za żonę pan wybierze" – oto słowa znane z „Balladyny” Juliusza Słowackiego, która była lekturą dziewiątej edycji Narodowego Czytania.

czytaj dalej na temat: NARODOWE CZYTANIE "BALLADYNY" W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PAKOSŁAWIU

NOMINACJI DZIEŃ SZÓSTY...

Utworzono dnia 04.09.2020

Reportaż, dokument, publicystyka – to propozycje na dzisiejszy, szósty dzień nominacji do akcji #pokazcosieuwasczyta. Autorzy - uznani reportażyści, próbują opisać i zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość, łącząc w sobie cechy literata i wyczulonego na problemy zwykłego człowieka dziennikarza. 

czytaj dalej na temat: NOMINACJI DZIEŃ SZÓSTY...

NOMINACJI DZIEŃ PIĄTY...

Utworzono dnia 03.09.2020

Podczas piątego dnia akcji prezentujemy cykl książek z serii pt. „Prawdziwe historie”. Są to przede wszystkim unikatowe i prawdziwe opowieści o wielkich kobietach i niezłomnych bohaterach, którzy w sposób szczególny zapisali się na kartach historii Polski oraz świata.

czytaj dalej na temat: NOMINACJI DZIEŃ PIĄTY...

NOMINACJI DZIEŃ TRZECI...

Utworzono dnia 01.09.2020

Co gatunkowo czytają mężczyźni? Z moich obserwacji wynika, iż standardowo jest to fantastyka, sensacja, literatura faktu i popularnonaukowa oraz książki historyczne. Wśród autorów wybieranych przez mężczyzn znajdują się m.in. : Remigiusz Mróz, Piotr Zychowicz, Kevin Prenger, Clive Cussler czy Henning Mankell. 

czytaj dalej na temat: NOMINACJI DZIEŃ TRZECI...

NOMINACJI DZIEŃ CZWARTY...

Utworzono dnia 02.09.2020

O tym, że warto czytać, a dzieciom zwłaszcza, nie trzeba nikogo przekonywać. Należy pamiętać, że czytanie powinno być dobrą zabawą, rozwijającą kompetencje dziecka związane z komunikacją, inteligencją emocjonalną, koncentracją, emocjami i odpoczynkiem.

czytaj dalej na temat: NOMINACJI DZIEŃ CZWARTY...

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 78

W poprzednim tygodniu: 88

W tym miesiącu: 424

W poprzednim miesiącu: 429

Wszystkich: 33105

Pogoda

Imieniny

Zegar

KATALOG on-line