Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli

Utworzono dnia 29.06.2018

Od 1 lipca 2018 roku do 30 lipca 2018 roku w godzinach od 10:00 do 18:00 
nad Zalewem w Pakosławiu czynne będzie
strzeżone przez ratowników WOPR-u,
miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli.

czytaj dalej na temat: Miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli

Mistrzem roku 2018- sołectwo CHOJNO

Utworzono dnia 26.06.2018

Kapryśna pogoda nie przestraszyła uczestników VIII Turnieju Wsi Gminy Pakosław organizowanego przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu oraz Gminę Pakosław. Punktualnie wstawili się dnia 24 czerwca 2018r. na zbiórce przy Bistro nad zalewem w Pakosławiu, by razem przejść na miejsce rywalizacji.

czytaj dalej na temat: Mistrzem roku 2018- sołectwo CHOJNO

55 -lecie KGW POMOCNO

Utworzono dnia 26.06.2018

"Byle było tak, że człowiek bardzo chce..."

Dnia 16 czerwca br. odbyła się uroczystość z okazji 55-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Pomocnie. Jubilatki gościły delegacje Kół z Sów, Chojna, Zaorla, Białegokału, Golejewa-Golejewka, Słupii Kapitulnej.

czytaj dalej na temat: 55 -lecie KGW POMOCNO

JEST TAKA NOC...

Utworzono dnia 26.06.2018

Noc Świętojańska to święto obchodzone w nocy z 23 na 24 czerwca - w wigilię świętego Jana Chrzciciela. Właśnie tego wieczoru, czyli 23 czerwca 2018 roku, nad zalewem w Pakosławiu miała miejsce XIX Noc Świętojańska pod gwiazdami. Jej organizatorem było Stowarzyszenie Kwaterodawców Wiejskich przy wsparciu Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu. 

czytaj dalej na temat: JEST TAKA NOC...

PAKA na konińskim festiwalu

Utworzono dnia 11.06.2018

Marzenia – każdy ma, ale nie zawsze uda nam się je zrealizować. Marzenie najstarszej grupy zespołu tanecznego PAKA, działającej przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, właśnie się spełniło, choć nie w pełni. W dniach od 6 do 10 czerwca 2018r. reprezentowała ona Gminę Pakosław na 39. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

czytaj dalej na temat: PAKA na konińskim festiwalu

IV EDYCJA NOCY BIBLIOTEK NA PRZYSTANKU POMOCNO

Utworzono dnia 11.06.2018

Ponad 1850 bibliotek w akcji!

IV EDYCJA NOCY BIBLIOTEK POD HASŁEM „RZECZPOSPOCZYTA”

Dnia 9 czerwca 2018 r. na Przystanku Pomocno odbyła się kolejna edycja Nocy Bibliotek.
Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu od samego początku uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Co roku temu wydarzeniu patronuje inne hasło. W roku 2018, w którym to przypadają bardzo ważne rocznice narodowe, hasło brzmiało „RzeczpospoCzyta".

czytaj dalej na temat: IV EDYCJA NOCY BIBLIOTEK NA PRZYSTANKU POMOCNO

TURNIEJ STRZELECKI Z UDZIAŁEM REPREZENTACJI GMINY PAKOSŁAW

Utworzono dnia 29.05.2018

TURNIEJ STRZELECKI

Dnia 25 maja 2018 roku, na strzelnicy sportowej w Jutrosinie odbył się XIII Drużynowy Turniej Strzelecki Formacji OC i ZK o puchar Starosty Rawickiego – Szefa Obrony Cywilnej Powiatu i puchar Burmistrza Miasta i Gminy Jutrosin.
Do najważniejszych celów zawodów należały m.in.: doskonalenie umiejętności strzeleckich z zakresu obrony cywilnej oraz konsolidacja formacji Obrony Cywilnej i zarządzania kryzysowego Gmin Powiatu Rawickiego. Uczestnikami konkursu były czteroosobowe drużyny reprezentujące miasta i gminy: Rawicz, Bojanowo, Miejska Górka, Jutrosin, Pakosław, Starostwo Powiatowe w Rawiczu. Zawody strzeleckie zostały przeprowadzone z dwóch rodzajów broni : karabin sportowy pozycja leżąc oraz pistolet sportowy pozycja stojąc.  Cieszy nas fakt, że mogliśmy reprezentować Gminę Pakosław.

czytaj dalej na temat: TURNIEJ STRZELECKI Z UDZIAŁEM REPREZENTACJI GMINY PAKOSŁAW

II Festiwal Piosenki Europejskiej

Utworzono dnia 23.05.2018

Dnia 16 maja 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Chojnie II Festiwal Piosenki Europejskiej, zorganizowany we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Pakosławiu.  W festiwalowej rywalizacji zmierzyli się przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Młodzi artyści zaprezentowali łącznie 14 piosenek w językach: francuskim, angielskim i hiszpańskim.

czytaj dalej na temat: II Festiwal Piosenki Europejskiej

"Polska - moja Ojczyzna"

Utworzono dnia 21.05.2018

"Polska -moja ojczyzna"

Już po raz piętnasty w całej Polsce obchodziliśmy Tydzień Bibliotek. W tym roku obchodom towarzyszyło hasło (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA.

czytaj dalej na temat: "Polska - moja Ojczyzna"

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2018 ZAKOŃCZONY...

Utworzono dnia 11.05.2018

Tegoroczny Tydzień Bibliotek pod hasłem (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA już za nami.  Jest to coroczny program promocji czytelnictwa i bibliotek, który ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

czytaj dalej na temat: TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2018 ZAKOŃCZONY...