Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

NARODOWE CZYTANIE 2018

Utworzono dnia 09.03.2018

NARODOWE CZYTANIE 2018

Rok 2018  to rok,  w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Czas szczególny dla każdego Polaka. Jak zapowiedział Prezydent Andrzej Duda będziemy czytali o odradzającej się i odrodzonej Polsce. Z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Para prezydencka zaproponowała czytelnikom "Antologię Niepodległości"oraz  lekturę Narodowego Czytania jaką będzie "Przedwiośnie".

czytaj dalej na temat: NARODOWE CZYTANIE 2018

Rusza 11. edycja plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”

Utworzono dnia 08.03.2018

Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl po raz jedenasty organizują plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku 2017”, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. Termin zgłaszania projektów upływa 31 marca 2018 roku.

czytaj dalej na temat: Rusza 11. edycja plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”

FERIE ZIMOWE NIE SĄ NUDNE

Utworzono dnia 05.03.2018

„Hu! hu! ha! Hu! hu! ha!
Nasza zima zła!
Szczypie w nosy, szczypie w uszy,
Mroźnym śniegiem w oczy prószy,
Wichrem w polu gna!”
(Maria Konopnicka
)

Zima w Gminie Pakosław nie jest taka zła. Uśmiech i radość dzieci uczęszczających na zajęcia organizowane przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, Gminną Bibliotekę Publiczną w Pakosławiu oraz Filię Biblioteczną w Chojnie podczas ferii zimowych sprawiły, że nikomu zimno nie było. Każdego dnia na chętne do działania i aktywności dzieci czekały inne atrakcje i zadania do wykonania.

czytaj dalej na temat: FERIE ZIMOWE NIE SĄ NUDNE

Pakosław zagrał w rytm serc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Utworzono dnia 15.01.2018

Gmina Pakosław włączyła się w 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a serca mieszkańców otworzyły się na pomoc i wsparcie akcji.
Organizatorzy z Gminy Pakosław zaplanowali wiele atrakcji na dzień 14 stycznia 2018r. (niedziela), by wyciągnąć mieszkańców z domów i zachęcić do wspólnej zabawy w szczytnym celu.

czytaj dalej na temat: Pakosław zagrał w rytm serc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

„CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM”

Utworzono dnia 10.01.2018

W 99. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w naszym  kraju odbywało się wiele uroczystości patriotycznych, kulturalnych i sportowych. Jedną z nich był Bieg Powstania Wielkopolskiego, który odbył się dnia 27 grudnia 2017 roku w Poznaniu,  a w którym uczestniczyli członkowie Koła Ligi Obrony Kraju Pakosław :  Maciej Hałas, Maciej Jackowski oraz Arkadiusz Mikuła.

czytaj dalej na temat: „CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM”

KONCERT NOWOROCZNY

Utworzono dnia 08.01.2018

 KONCERT NOWOROCZNY

       Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym zgodnie z tradycją w Gminie Pakosław, 6 stycznia w Święto Trzech Króli, spotykamy się na Koncercie Noworocznym w Centrum Kultury Chazackiej w Chojnie.

czytaj dalej na temat: KONCERT NOWOROCZNY

KIERMASZ CHARYTATYWNY

Utworzono dnia 22.12.2017

KIERMASZ CHARYTATYWNY

W dniu 10 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Pakosławiu odbył się Kiermasz Charytatywny połączony z podsumowaniem XVII Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.

czytaj dalej na temat: KIERMASZ CHARYTATYWNY

WIECZÓR KOLĘDOWY...

Utworzono dnia 11.12.2017

„Kolędo polska, zamknięta w najprostszych nutach i słowach. Królujesz w domach we święta, by ludzi wzruszać od nowa. Tak wiele teraz się dzieje i wokół tyle jest złego. Kolędo, daj nam nadzieję doczekać jutra lepszego”.

WIECZÓR KOLĘDOWY

Dnia 8 grudnia 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pakosławiu odbył się przepiękny wieczór kolędowy w wykonaniu zespołu muzycznego „Mus Trio”.

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości, łączności. Kolędy przepełnione są ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje. Wspaniały nastrój grudniowego wieczoru uświetnił występ zespołu muzycznego „Mus Trio”. Przepiękne kolędy wykonała Pani Sara Kicińska, do których teksty napisała Pani Sabina Klak, a muzykę skomponował Pan Przemysław Maćkowiak. Podczas koncertu znane nam obrzędy bożonarodzeniowe przybliżył Pan Gabriel Roszak.                        

czytaj dalej na temat: WIECZÓR KOLĘDOWY...

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Utworzono dnia 04.12.2017

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Święty Mikołaj  to postać starszego mężczyzny z brodą, ubranego w czerwony strój, który w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty.

Dnia 3 grudnia 2017 r., na boisku wielofunkcyjnym „Orlik 2012” w Pakosławiu, zgromadzone licznie dzieci wraz ze swoimi rodzicami czekały na przybycie Świętego Mikołaja.

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

25 – lecie Klubu Seniora „JAWOR” w Pakosławiu

Utworzono dnia 28.11.2017

Aktywni w każdym wieku…

„Mało kto umie być starym” – to słowa François de La Rochefoucauld. Członkowie Klubu Seniora „JAWOR w Pakosławiu choć są seniorami - to tylko z nazwy. Działają już od 25 lat udowadniając nam, że spełniać marzenia, podróżować, mieć pasje, rozwijać zainteresowania, bawić się i działać na rzecz innych można w każdym wieku.

czytaj dalej na temat: 25 – lecie Klubu Seniora „JAWOR” w Pakosławiu