Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

PRACA NA WAKACJE

Utworzono dnia 14.04.2016

Poszukiwani studenci  oraz uczniowie szkół średnich do pracy przy obsłudze nart wodnych na Zalewie „Pakosław” w Sowach w okresie od 15 czerwca 2016 r. do 15 września 2016r.

Oferty należy składać do 15 maja 2016r. w sekretariacie Urzędu Gminy  lub Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pakosławiu w godzinach urzędowania.

Inwestor zapewnia szkolenie.

czytaj dalej na temat: PRACA NA WAKACJE

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 24.03.2016

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

 „Nowe lotko w sieni, 
  Pani gospodyni, 
  Eli chcecie co oględować, 
  To musicie podarować. 
  Zielony gaj, 
  Koszyczek jaj! "
Z taką piosenką na ustach przybyły do naszej biblioteki dzieci z Przedszkola w Sowach. Poprzez krótkie przedstawienie  przybliżyły prastary zwyczaj słowiański oparty na ludowej tradycji jakim jest Śmiercicha i Nowe Lotko. W pięknych strojach i z przystrojoną sosnową gałązką (symbolem życia i wiosny) oraz koszyczkiem na dary wprowadziły nas w nastrój Świąt Wielkanocnych. Jesteśmy pod wrażeniem tego występu i cieszy nas fakt, że dzięki zaangażowaniu dzieci i ich opiekunów nasze tradycje są wciąż żywe  i kultywowane.

                                                                                                                  Agnieszka Jeziorska

 


czytaj dalej na temat: WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

Informacja

Utworzono dnia 16.03.2016

Informujemy, że trwają zapisy do 24 godzinnego turnieju tenisowego podczas Rawickiego Festiwalu Sportu w dniach 14-15.05.2016.

Na stronie http://www.festiwalsportu.rawicz.pl/ . Serdecznie zapraszamy

WESOŁE I KOLOROWE FERIE ZIMOWE

Utworzono dnia 29.01.2016

WESOŁE I KOLOROWE FERIE ZIMOWE

 

Na czas ferii zimowych  Ośrodek Kultury i Rekreacji , Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu oraz Filia Biblioteczna w Chojnie  przygotowały  szereg atrakcji dla dzieci .

Podczas tegorocznych ferii zimowych zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki, w godzinach od 10:00 do 12:00. Wyjątkiem były  warsztaty plecionkarskie, które trwały nieco dłużej. Jak co roku dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach literackich, plastycznych, edukacyjnych  i ruchowych.

 

 

 

czytaj dalej na temat: WESOŁE I KOLOROWE FERIE ZIMOWE

"RODZINNE KOLĘDOWANIE" W SOWACH

Utworzono dnia 26.01.2016

       

„RODZINNE KOLĘDOWANIE”

Ala, Zosia, Edmund i Leszek śpiewali popularne kolędy (m.in. : „Bóg się rodzi”, „Cicha noc” czy „Przybieżeli do Betlejem”),pastorałki i piosenki okołoświąteczne, polskie oraz zagraniczne

   Dnia 23.01.2016 r., w świetlicy wiejskiej w Sowach odbył się koncert pt. „Rodzinne kolędowanie” w wykonaniu rodziny Matylów z Rawicza.

  Koncert dedykowany był dzieciom, które śpiewają w chórkach : „Rozśpiewane Sowy” (działający w Szkole Podstawowej w Sowach) oraz „Śpiewające skrzaty” ( działający w Przedszkolu w Pakosławiu / Oddział Sowy). Koncert był także okazją do złożenia podziękowań na ręce dyrygentów tych chórków: Pani Arlecie Tysiak oraz Pani Bogumile Głowacz za owocną pracę mającą na celu wspieranie dzieci w rozwoju muzycznym i scenicznym oraz za rozwój chóralistyki i efektywne promowanie naszej gminy na licznych konkursach  i przeglądach.

czytaj dalej na temat: "RODZINNE KOLĘDOWANIE" W SOWACH

PAKOSŁAWSKI KONCERT NOWOROCZNY W OŚRODKU KULTURY CHAZACKIEJ W CHOJNIE

Utworzono dnia 08.01.2016

Kolędowania nadszedł czas …

PAKOSŁAWSKI KONCERT NOWOROCZNY
W OŚRODKU KULTURY CHAZACKIEJ W CHOJNIE

6 stycznia 2016r., zgodnie z tradycją w Gminie Pakosław, odbył się Koncert Noworoczny. Czas Bożego Narodzenia, to czas szczególny, czas radosny, w którym bardzo chętnie słuchamy kolęd, ale także je śpiewamy. Okres ten jest też czasem składania życzeń noworocznych oraz podsumowań minionego roku. 

czytaj dalej na temat: PAKOSŁAWSKI KONCERT NOWOROCZNY W OŚRODKU KULTURY CHAZACKIEJ W CHOJNIE

KRASZEWSKI. KOMPUTERY DLA BIBLIOTEK 2015.

Utworzono dnia 16.12.2015

KRASZEWSKI. KOMPUTERY DLA BIBLIOTEK 2015.

Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu pozyskała 21.054,50 złotych dofinansowania z Instytutu Książki w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2015” na zakup dwóch zestawów komputerowych i laptopa.
Program skierowany był do wszystkich bibliotek publicznych w Polsce. Jego celem było podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez ich wyposażenie w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie ze zbiorów cyfrowych, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich on-line.
GBP w Pakosławiu znalazła się na 46 miejscu w grupie 135 beneficjentów, którym przyznano dotację. Dofinansowanie przyznawane było wnioskodawcom o najwyższej wartości wskaźnika oceny, w którym brano pod uwagę: liczbę zarejestrowanych czytelników w bibliotece głównej i wszystkich filiach na dzień składania wniosku, aktualną liczbę mieszkańców całej gminy, liczbę komputerów w bibliotece głównej i wszystkich filiach na dzień składania wniosku.
O dofinansowanie ubiegało się 386 bibliotek publicznych z całej Polski.

                                                                                                                     Halina Kusz

czytaj dalej na temat: KRASZEWSKI. KOMPUTERY DLA BIBLIOTEK 2015.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Utworzono dnia 08.12.2015

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

WIECZÓR MIKOŁAJKOWY

            Dnia 6 grudnia 2015r. do Gminy Pakosław przybył Święty Mikołaj –  z charakterystyczną długą, białą brodą i czerwoną czapką. Na spotkanie z nim przybyło mnóstwo dzieci.

Dnia 6 grudnia 2015 r., Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu przygotował  „Spotkanie z Mikołajem”. W Gminie Pakosław co roku odbywa się takie spotkanie, podczas którego dzieci ze wszystkich miejscowości gminnych otrzymują od Świętego Mikołaja słodkie podarunki. 

 

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

ZAŁĄCZNIKI:

REGULAMIN PARADY

Utworzono dnia 10.07.2015, 12:07

MAPKA Z ZAZNACZONĄ TRASĄ PARADY

Utworzono dnia 10.07.2015, 12:02

PROGRAM IMPREZY

Utworzono dnia 10.07.2015, 12:01