Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Przedsmak powiatowego country

Utworzono dnia 28.06.2016

Sąsiedni Milicz w piątek – sobotę – niedzielę zgromadził kilkaset amerykańskich samochodów i motocykli podczas IV Międzynarodowego Zlotu Samochodów Amerykańskich AMERICAN CARS MANIA.
            W sobotę, w południe, na 35-kilometrowa trasę po Dolinie Baryczy wyjechało około 220 pojazdów. Podczas parady kawalkada pojazdów robiła ogromne wrażenie na mieszkańcach mijanych miejscowości i licznych widzach samochodowego święta.
            Mamy nadzieję, że podobnie będzie podczas parady motocykli i samochodów
w dniu 17 lipca (niedziela) w naszej gminie.

O godz. 14°° pasjonaci motorów i samochodów uczestniczyć będą w mszy countrowej
z oprawa muzyczna Zespołu „Signum Dei” w kościele w Golejewku, następnie trasą Golejewko – Pakosław – Osiek – Pomocno – Zaorle – Sowy przejada nad zalew na
„Powiatowy Piknik Country”
            Na parkingu przy zalewie będzie można z bliska obejrzeć wspaniałe motocykle, zabytkowe samochody i amerykańskie limuzyny, a na stoiskach handlowych zakupić kowbojskie kapelusze, okazjonalne koszulki, chusty i inne akcesoria.
            Estrada tętnic będzie countrową muzyką i tańcem, a gwiazdą wieczoru będzie
Zespół „Gang Marcela”. To nie wszystkie atrakcje ! Partnerem „Powiatowego Pikniku Country” jest Powiat Rawicki.
            Pakosławska impreza nabiera rozmachu i rozgłosu, a nasz zalew od wiosny do jesieni przyciąga coraz większe rzesze spragnionych rekreacji i wypoczynku. Atrakcją  „Sezonu 2016” będą narty wodne i nieznane dotąd drzewka oxy tree.
            Zapraszamy 16 i 17 lipca (sobota i niedziela) nad pakosławski zalew. Jadła
i napitki nie będzie brakować.

            Dziś w prezencie kilka migawek fotograficznych z imprezy samochodowej
w Miliczu.
 

Pakosław, 27.06.2016r.                                             Wójt – Kazimierz Chudy

czytaj dalej na temat: Przedsmak powiatowego country

Miejsce wykorzystywane do kąpieli nad Zalewem w Pakosławiu

Utworzono dnia 24.06.2016

Od 24 czerwca 2016 r. do 31 sierpnia 2016 r. w godzinach od 10:00 do 18:00 nad Zalewem w Pakosławiu czynne będzie strzeżone przez ratowników WOPR-u, miejsce wykorzystywane do kąpieli. Organizatorem  miejsca wykorzystywanego  do kąpieli nad Zalewem w...

czytaj dalej na temat: Miejsce wykorzystywane do kąpieli nad Zalewem w Pakosławiu

60 ROCZNICA POBUDOWANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PAKOSŁAWU

Utworzono dnia 21.06.2016

„ Należy wierzyć, iż nauka jest czymś pięknym…”

Maria Skłodowska Curie

 

ŚWIĘTO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PAKOSŁAWIU

Uroczystości jubileuszowe Szkoły Podstawowej w Pakosławiu  były okazją nie tylko do przypomnienia dawnej historii, ale także do zaprezentowania współczesnych dokonań. 

Dnia 17 czerwca 2016 roku Szkoła Podstawowa w Pakosławiu obchodziła 60 rocznicę pobudowania tejże placówki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: deputowana do Parlamentu Europejskiego – Pani Krystyna Łybacka pochodząca z Jutrosina, Wójt Gminy Pakosław – Pan Kazimierz Chudy, Zastępca Wójta Gminy Pakosław – Pan Jerzy Mosiek. Ponadto na uroczystości tej nie mogło zabraknąć grona pedagogicznego oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Pakosławiu.


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

czytaj dalej na temat: 60 ROCZNICA POBUDOWANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PAKOSŁAWU

Wycieczka członków Stowarzyszenia do Opery Wrocławskiej

Utworzono dnia 10.06.2016

Stowarzyszenie „Wsparcie dla Każdego” z Pakosławia zorganizowało dniu 1 czerwca 2016 r. wyjazd do Opery Wrocławskiej w ramach wsparcia realizacji zadania publicznego pod nazwą „Działania na rzecz osób niepełnosprawnych” w projekcie pt. ”Bajkowy Świat” dofinansowany ze środków Gminy Pakosław. Celem projektu jest wskazanie społeczności lokalnej alternatywnej formy spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży oraz osób z niepełnosprawnością, zrozumienia i tolerancji, szacunku i poszanowania osób sprawnych inaczej, uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi oraz wzrost samooceny i podmiotowości uczestników. Ale dużą atrakcją był balet pisany dla dziecięcej widowni inspirowany tematyką „zwierzęcą” i baśniową. W projekcie wzięły udział 43 osoby. W Operze Wrocławskiej obejrzeliśmy uroczą sceniczną bajkę  w wersji baletowej pn. „Kot w Butach” z muzyką Bogdana Pawłowskiego. Jest to bajka w II aktach i 4 odsłonach. Tytułowy bohater Kot przeżywa szereg perypetii u boku dzielnego Szewczyka : ratują Królewnę porwaną przez Zbójów z nadzieją, że zdobędą za nią okup i sowicie się obłowią, bez wahania Kot i Szewczyk podejmują wyzwanie i rozpoczynają grę w szachy, zwycięzcy zabierają Królewnę, kilka trafnych ruchów i Zbóje ponoszą porażkę, wszczynają awanturę, ale zwycięzcy, czyli Kot i Szewczyk uchodzą z opresji, w szczęśliwym finale na królewskim dworze wszyscy balują. Wszystko dzieje się w wielobarwnej i pełnej plastycznej urody scenografii.  Scena wypełniona tłumem postaci : spryciarz Kot, Szewczyk, Zbóje, Grubas i dziewczynka, Mądra Sowa i zwierzęta leśne, Niedźwiedź, Lis, Królewna, Król i Królowa, piękna Kocica i inni.  Przygody Kota spryciarza i Obieżyświata były zaproszeniem kierowanym do dzieci do spotkania ze sztuką baletu już w młodym wieku. Zasługą choreografki był efektowny ruch sceniczny, zgrabne posługiwanie się wykonawcami w scenach zbiorowych, dbałość o detale, wyraźne zarysowanie postaci charakterystycznych i czytelny przekaz informacji. Więcej było ducha tańca towarzyskiego niż z kanonu baletów. To się podobało. Wyjazd przyczynił się do poznania ciekawych miejsc, wartości kultury oraz dał niepowtarzalną szansę podróży do jednego z największych i najbardziej znaczących teatrów operowych w Polsce. Ale to nie koniec atrakcji, mamy jeszcze kolejne niespodzianki dla dzieci, już w czasie wakacji.

Elżbieta Łakoma

 

 

czytaj dalej na temat: Wycieczka członków Stowarzyszenia do Opery Wrocławskiej

1050 BIBLIOTEK W TEGOROCZNEJ AKCJI !!!

Utworzono dnia 06.06.2016

1050 bibliotek w tegorocznej akcji !

WOLNO CZYTAĆ!

Ponad 1000 bibliotek w całej Polsce otworzyło się w nocy 4 czerwca 2016 roku, by pokazać, że wolno i warto czytać, a najlepiej – w bibliotekach!

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna impreza promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. Dla bibliotek jest to także okazja do atrakcyjnego, niekonwencjonalnego zaprezentowania swoich zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej oraz poszerzenia grona czytelników. Pierwsza edycja akcji odbyła się w sobotę 30 maja 2015 r., wzięło w niej wówczas udział ponad 600 bibliotek publicznych i szkolnych z całej Polski. W tym roku było to już ponad 1000 bibliotek.
Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu także wzięła udział w II edycji Nocy Bibliotek, której towarzyszyło hasło : Wolno czytać ! Wieczorne spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20:00, a zakończyło o godzinie 24:00.czytaj dalej na temat: 1050 BIBLIOTEK W TEGOROCZNEJ AKCJI !!!

"BIBLIOTEKA INSPIRUJE"

Utworzono dnia 16.05.2016

Nie brakowało inspiracji…

„BIBLIOTEKA INSPIRUJE”

 

W dniach 8 - 15 maja 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pakosławiu oraz w Filii Bibliotecznej w Chojnie odbyła  się XIII edycja Programu Tydzień Bibliotek. Hasło tegorocznej edycji to: "Biblioteka inspiruje". Głównym celem programu jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Dnia 9 maja 2016 r. rozpoczęliśmy obchody  Tygodnia Bibliotek. Zaczęliśmy od spotkania dzieci z pakosławskiego przedszkola z policjantem. Gościliśmy w naszej bibliotece Pana Marka Ostrowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. Podczas spotkania dzieci wysłuchały przygód  „ Policjanta Leona ” oraz dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie informacji o zasadach  bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy,  dzieci  zaśpiewały policjantowi piosenkę i wręczyły przygotowane laurki. Tego dnia przedszkolaki miały także możliwość obejrzenia biblioteki, dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza oraz mile spędziły czas z książką. Natomiast w Filii Bibliotecznej w Chojnie odbyło się spotkanie autorskie z Panem Dariuszem Rekoszem, autorem książek przygodowych i sensacyjnych dla dzieci. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Chojnie.
Temat spotkania brzmiał : "Mini detektyw - to jest to" Na wstępie autor opowiadał o swojej przygodzie z powstawaniem książek i zaprezentował swój dorobek literacki.
Następnie w formie zabawy wprowadził uczestników spotkania w świat detektywów. Było zgadywanie na ekranie ukrytych tytułów i postaci z bajek, rysowanie portretu pamięciowego, zostawianie śladów odcisków palców oraz zabawy ruchowe, które bardzo podobały się dzieciom. Dariusz Rekosz z wykształcenia informatyk, z wyboru pisarz i animator kultury jest autorem serii książek kryminalnych dla dzieci o Marsie i Pinky oraz Detektywów para - Jacek i Barbara. Ponadto jest autorem słuchowisk radiowych oraz powieści dla dorosłych.
Spotkanie z Panem Dariuszem Rekoszem zostało sfinansowane przez Rawicką Bibliotekę Publiczną jako bibliotekę powiatową.

czytaj dalej na temat: "BIBLIOTEKA INSPIRUJE"

BIEGI PRZEŁAJOWE

Utworzono dnia 05.05.2016

BIEGI PRZEŁAJOWE NA HIPODROMIE W PAKOSŁAWIU

Dnia 30 kwietnia 2016 roku , o godzinie 10ºº rozpoczęły się biegi przełajowe na pakosławskim hipodromie. Organizatorami  biegów byli : Ośrodek Kultury i Rekreacji
w Pakosławiu oraz Rada Gminna Ludowych Zespołów Sportowych Gminy Pakosław.
Uczestnicy biegów przełajowych startowali na zróżnicowanych dystansach oraz według określonych grup wiekowych.
Piękna pogoda oraz dobre humory uczestników przyczyniły się do ciekawej rywalizacji. Sędzią zawodów była Joanna Kuźnia – animator sportu na kompleksie boisk „Orlik 2012”
w Pakosławiu. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali medale.
 

czytaj dalej na temat: BIEGI PRZEŁAJOWE

1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

Utworzono dnia 28.04.2016

Przeżywamy 1050 rocznicę chrztu Polski. Przypominamy sobie znaczenie chrztu Mieszka dla zbudowania państwa Polan, dla wprowadzenia naszego narodu w kulturę zachodnią, w nowe struktury państwowe i struktury kościelne.

Plik do pobrania: http://www.pakoslaw.pl/files/291/przezywamy_1050_rocznice_chrztu_polski_2_25.04.pdf

czytaj dalej na temat: 1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

BIEGI PRZEŁAJOWE

Utworzono dnia 20.04.2016

ZAŁĄCZNIKI:

REGULAMIN PARADY

Utworzono dnia 10.07.2015, 12:07

MAPKA Z ZAZNACZONĄ TRASĄ PARADY

Utworzono dnia 10.07.2015, 12:02

PROGRAM IMPREZY

Utworzono dnia 10.07.2015, 12:01