Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

SUKCESY PAKI W GÓRZE I KOŚCIANIE

Utworzono dnia 15.05.2018

Ostatni weekend kwietnia br. był bardzo pracowity dla zespołu taneczego PAKA działającego przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pakosławiu. W sobotę 28 kwietnia 2018r. PAKA wzięła udział w XIII Regionalnym Konkursie Tańca Nowoczesnego w Górze.

Następnego dnia, tj. 29 kwietnia 2018r. PAKA wystartowała w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Kościanie.

czytaj dalej na temat: SUKCESY PAKI W GÓRZE I KOŚCIANIE

PAKOSŁAWIANIE DUMNI Z POLSKI W SPORTOWYM DUCHU

Utworzono dnia 02.05.2018

Mieszkańcy Gminy Pakosław i okolic pragnący aktywnie spędzić Święto Pracy, w duchu sportowej rywalizacji, spotkali się dnia 1 maja 2018r. na hipodromie w Pakosławiu. Przy słonecznej pogodzie, dumni z Polski, chcąc uczcić zbliżającą się 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę, 72 zawodników wzięło udział w organizowanych przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu biegach przełajowych.

czytaj dalej na temat: PAKOSŁAWIANIE DUMNI Z POLSKI W SPORTOWYM DUCHU

V EDYCJA NASADZENIA DRZEW NAD ZALEWEM W PAKOSŁAWIU

Utworzono dnia 30.04.2018

Święto Drzewa od  wielu lat integruje społeczność wokół inicjatyw lokalnych , takich jak : sadzenie drzew,  zakładanie ogrodów, otaczanie opieką starych drzew, organizowanie festynów, wycieczek, konkursów i zbiórek makulatury. Gmina Pakosław już piąty raz włączyła się do tej akcji. Wspólne sadzenie drzew w ramach kilkuletniego programu, ma uświadomić mieszkańcom naszej gminy, że przyczynia się to do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia, a także do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia.

 

czytaj dalej na temat: V EDYCJA NASADZENIA DRZEW NAD ZALEWEM W PAKOSŁAWIU

"DUMNI Z POLSKI"

Utworzono dnia 04.04.2018

Rok 2018 to rok 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę . W imieniu Gminy Pakosław, Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, przystąpił do wielkiej ogólnopolskiej kampanii "Dumni z Polski". W ramach tego przedsięwzięcia Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu zapraszają wszystkich zainteresowanych do zwiedzania cyklu ośmiu wystaw pt. "Dumni z Polski" ( od miesiąca kwietnia do miesiąca listopada 2018r.) 

 

 

czytaj dalej na temat: "DUMNI Z POLSKI"

II edycja Konkursu Plastycznego „OBRAZEK Z WIELKOPOLSKIEJ WSI”

Utworzono dnia 26.03.2018

Wielkopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje II edycję Konkursu Plastycznego „OBRAZEK Z WIELKOPOLSKIEJ WSI”, który został objęty honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu jest rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o funduszach unijnych na obszarach wiejskich.

Termin składania prac: 19 marca- 11 maja 2018r.

czytaj dalej na temat: II edycja Konkursu Plastycznego „OBRAZEK Z WIELKOPOLSKIEJ WSI”

Morsowanie w sezonie 2017/2018 zakończone

Utworzono dnia 26.03.2018

Dzieci w kolorowych strojach wędrują z barwnymi gaikami ulicami Pakosławia, ptaki wracają z ciepłych krajów, przyroda budzi się do życia, wiosna za oknami. Marzanny spalone, zima pożegnana, nastąpił zatem czas na zakończenie sezonu pakosławskich morsów.

czytaj dalej na temat: Morsowanie w sezonie 2017/2018 zakończone

SPARTAKIADA W ZIMOWEJ SCENERII

Utworzono dnia 19.03.2018

„Najważniejszym i największym triumfem człowieka jest zwycięstwo nad samym sobą” – Platon

Za oknami śnieg i mróz, ale pogoda ta nie przestraszyła mieszkańców Gminy Pakosław, którzy licznie przybyli na salę wiejską do Zaorla, by sprawdzić swoje umiejętności podczas „Spartakiady Mieszkańców Wsi”. Impreza zorganizowana przez Radę Gminnych Ludowych Zespołów Sportowych, Koło Liga Obrony Kraju Pakosław oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu dnia 18 marca 2018r. zmotywowała dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego spędzenia niedzieli.

czytaj dalej na temat: SPARTAKIADA W ZIMOWEJ SCENERII

SPOTKANIE AUTORSKIE Z HANNĄ GREŃ

Utworzono dnia 16.03.2018

Spotkanie z pisarką Hanną Greń

Dnia 9 marca 2018 r. w Filii Bibliotecznej w Chojnie odbyło się spotkanie autorskie z Hanną Greń, autorką kilku powieści kryminalno-obyczajowych.

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE AUTORSKIE Z HANNĄ GREŃ

PAKA na X Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Nysie

Utworzono dnia 16.03.2018

Dnia 3 marca 2018r. odbył się X Międzynarodowy Turniej Tańca Nowoczesnego w Nysie. Zespół taneczny PAKA z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu wystartował w kategorii Show Dance powyżej 15 lat. W turnieju wzięła udział najstarsza grupa, licząca 19 tancerzy w wieku 14-16 lat z choreografią PIRACI Z KARAIBÓW. PAKA ostatecznie stanęła na podium zdobywając brąz.

czytaj dalej na temat: PAKA na X Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Nysie

ZAPRASZAMY NA 11. KACZAWSKI JARMARK WIELKANOCNY

Utworzono dnia 15.03.2018

11. KACZAWSKI JARMARK WIELKANOCNY

PASZOWICE

25 MARCA 2018R. - NIEDZIELA PALMOWA

Szczegóły na plakacie

czytaj dalej na temat: ZAPRASZAMY NA 11. KACZAWSKI JARMARK WIELKANOCNY