Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

I Festiwal Piosenki Europejskiej

Utworzono dnia 17.05.2017

11 maja odbył się w Szkole Podstawowej w Chojnie I Festiwal Piosenki Europejskiej, zorganizowany we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Pakosławiu.  W festiwalowej rywalizacji zmierzyli się przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Młodzi artyści zaprezentowali łącznie 11 piosenek w językach: francuskim i angielskim.

czytaj dalej na temat: I Festiwal Piosenki Europejskiej

Konkurs plastyczny na najładniejszy plac zabaw

Utworzono dnia 12.05.2017

Zapraszamy wszystkie dzieci z klas  I-IV szkół podstawowych z Gminy Pakosław do udziału w konkursie plastycznym.

Szczegóły w Regulaminie.

 

czytaj dalej na temat: Konkurs plastyczny na najładniejszy plac zabaw

ŚWIĘTO PRACY I DZIEŃ EUROPY NA SPORTOWO

Utworzono dnia 04.05.2017

Mieszkańcy Gminy Pakosław i okolic pragnący spędzić Święto Pracy i jednocześnie Dzień Europy w duchu sportowej rywalizacji, spotkali się 1 maja 2017r. na hipodromie w Pakosławiu. Przy słonecznej pogodzie, wierząc powiedzeniu „Sport to zdrowie”, 44 zawodników wzięło udział w organizowanych przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu biegach przełajowych. Propagując bieganie, jako najprostszą formę ruchu, czynnego wypoczynku oraz formy doskonalenia sprawności fizycznej oraz mającej pozytywny wpływ na stan zdrowia – biegacze rywalizowali w 5 grupach wiekowych – osobno żeńskich i męskich. Wspaniale spisali się kibice, którzy dopingowali osoby startujące i gromkimi brawami wyrażali podziw dla ich wysiłku. Na zwycięzców czekały medale z unijną wstęgą podkreślającą charakter imprezy oraz pamiątkowe dyplomy.

 

czytaj dalej na temat: ŚWIĘTO PRACY I DZIEŃ EUROPY NA SPORTOWO

PAKOSŁAWSCY GIMNAZJALIŚCI TRIUMFOWALI W POZNANIU

Utworzono dnia 04.05.2017

8 kwietnia w II LO im. Generałowej Zamojskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu odbył się XXXV Festiwal Piosenki Francuskiej. Jak co roku, od 18 lat, przedstawiciele naszego gimnazjum rywalizowali z rówieśnikami z całej Wielkopolski. Tegoroczna reprezentacja zaprezentowała:

„Ma liberte” G.Moustaki w interpretacji Jakuba Krawczyka, „Pour que tu m'aimes encore” C.Dion w wykonaniu Wiktorii Łakomej oraz „Papaoutai” Stromae zaśpiewane przez Klaudię Wojtyczkę.

Jakub Krawczyk zdobył I miejsce, a Wiktoria Łakoma II. Uczniów jak zwykle przygotowały Danuta Pietruszka-Orozco od strony językowej oraz Regina Dybowska od strony muzycznej. Gimnazjalistom towarzyszyły debiutantki ze szkół podstawowych: Anna Dybowska ze szkoły podstawowej w Pakosławiu z piosenką „Partir la-bas” z filmu „Mała Syrenka” oraz Marianna Kląskała ze szkoły podstawowej w Chojnie z piosenką „L'oiseau et l'enfant” z repertuaru M.Myriam.

Tegoroczny sukces cieszy tym bardziej, że w kategorii gimnazjów Jury nie przyznało III miejsca, a jedynie wyróżnienia - tym samym  uczniowie wiejskiego gimnazjum „wyprzedzili” w festiwalowej rywalizacji swoich rówieśników z  renomowanych i utytułowanych poznańskich szkół.

czytaj dalej na temat: PAKOSŁAWSCY GIMNAZJALIŚCI TRIUMFOWALI W POZNANIU

STEPHENIE MEYER POWRACA - CZAS NA "CHEMIKA"

Utworzono dnia 25.04.2017

Autorka "Zmierzchu" powraca z nową książką!
Tym razem Stephenie Meyer zgotowała swoim fanom  thriller szpiegowski pt. "Chemik".
                                       Zapraszamy do biblioteki!                                                                                                                  
                                                                 

czytaj dalej na temat: STEPHENIE MEYER POWRACA - CZAS NA "CHEMIKA"

KOLEJNE SUKCESY PAKI

Utworzono dnia 24.04.2017

22 kwietnia 2017 r. od godz. 11.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze, podczas 12. Regionalnego Konkursu Tańca Nowoczesnego mogliśmy podziwiać i kibicować grupie tanecznej PAKA z Pakosławia.

 

 

czytaj dalej na temat: KOLEJNE SUKCESY PAKI

"WESELE"STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO LEKTURĄ NARODOWEGO CZYTANIA W 2017 ROKU

Utworzono dnia 22.02.2017


 „ Myślę, że tegoroczne Narodowe Czytanie będzie niezwykle ciekawe – ocenił prezydent podczas uroczystości. – Naprawdę warto po raz kolejny – mam nadzieję, bo jestem przekonany, że każdy już czytał w swoim życiu „Wesele” – tę piękną pozycję naszej literatury przeczytać, przeczytać ją razem. Przypomnieć sobie te niezwykle ważne dla naszej historii, dla naszej kultury, dla fundamentów tego, co nazywamy polskością, te niezwykle ciekawe strofy tego dramatu, arcydramatu – powiedział prezydent Duda.

czytaj dalej na temat: "WESELE"STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO LEKTURĄ NARODOWEGO CZYTANIA W 2017 ROKU

Rok 2017 rokiem rzeki Wisły, Josepha Conrada–Korzeniowskiego, Józefa Piłsudskiego, Adama Chmielowskiego, Honorata Koźmińskiego oraz Tadeusza Kościuszki.

Utworzono dnia 13.02.2017

Sejm poparł uchwały ustanawiające rok 2017 rokiem rzeki Wisły, Josepha Conrada–Korzeniowskiego, Józefa Piłsudskiego, Adama Chmielowskiego, Honorata Koźmińskiego oraz Tadeusza Kościuszki.

  • Rok Rzeki Wisły ma uczcić 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu na Wiśle. Jak zapisano w uchwale "Sejm RP oddaje hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę państwa polskiego".

                          ​​

                                Joseph Conrad

                   

                                Józef Piłsudski

                      

                                 Adam Chmielowski

                      

                                 Honorat Koźmiński

                     

                               Tadeusz Kościuszko

czytaj dalej na temat: Rok 2017 rokiem rzeki Wisły, Josepha Conrada–Korzeniowskiego, Józefa Piłsudskiego, Adama Chmielowskiego, Honorata Koźmińskiego oraz Tadeusza Kościuszki.

W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

Utworzono dnia 27.02.2017


1 marca 2017 r.,  po raz siódmy, obchodzimy
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
Święto poświęcone jest żołnierzom antykomunistycznego podziemia.
Zostało ono ustanowione 3 lutego 2011 roku.

 

czytaj dalej na temat: W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM