Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

1050 BIBLIOTEK W TEGOROCZNEJ AKCJI !!!

Utworzono dnia 06.06.2016

1050 bibliotek w tegorocznej akcji !

WOLNO CZYTAĆ!

Ponad 1000 bibliotek w całej Polsce otworzyło się w nocy 4 czerwca 2016 roku, by pokazać, że wolno i warto czytać, a najlepiej – w bibliotekach!

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna impreza promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. Dla bibliotek jest to także okazja do atrakcyjnego, niekonwencjonalnego zaprezentowania swoich zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej oraz poszerzenia grona czytelników. Pierwsza edycja akcji odbyła się w sobotę 30 maja 2015 r., wzięło w niej wówczas udział ponad 600 bibliotek publicznych i szkolnych z całej Polski. W tym roku było to już ponad 1000 bibliotek.
Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu także wzięła udział w II edycji Nocy Bibliotek, której towarzyszyło hasło : Wolno czytać ! Wieczorne spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20:00, a zakończyło o godzinie 24:00.czytaj dalej na temat: 1050 BIBLIOTEK W TEGOROCZNEJ AKCJI !!!

"BIBLIOTEKA INSPIRUJE"

Utworzono dnia 16.05.2016

Nie brakowało inspiracji…

„BIBLIOTEKA INSPIRUJE”

 

W dniach 8 - 15 maja 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pakosławiu oraz w Filii Bibliotecznej w Chojnie odbyła  się XIII edycja Programu Tydzień Bibliotek. Hasło tegorocznej edycji to: "Biblioteka inspiruje". Głównym celem programu jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Dnia 9 maja 2016 r. rozpoczęliśmy obchody  Tygodnia Bibliotek. Zaczęliśmy od spotkania dzieci z pakosławskiego przedszkola z policjantem. Gościliśmy w naszej bibliotece Pana Marka Ostrowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. Podczas spotkania dzieci wysłuchały przygód  „ Policjanta Leona ” oraz dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie informacji o zasadach  bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy,  dzieci  zaśpiewały policjantowi piosenkę i wręczyły przygotowane laurki. Tego dnia przedszkolaki miały także możliwość obejrzenia biblioteki, dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza oraz mile spędziły czas z książką. Natomiast w Filii Bibliotecznej w Chojnie odbyło się spotkanie autorskie z Panem Dariuszem Rekoszem, autorem książek przygodowych i sensacyjnych dla dzieci. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Chojnie.
Temat spotkania brzmiał : "Mini detektyw - to jest to" Na wstępie autor opowiadał o swojej przygodzie z powstawaniem książek i zaprezentował swój dorobek literacki.
Następnie w formie zabawy wprowadził uczestników spotkania w świat detektywów. Było zgadywanie na ekranie ukrytych tytułów i postaci z bajek, rysowanie portretu pamięciowego, zostawianie śladów odcisków palców oraz zabawy ruchowe, które bardzo podobały się dzieciom. Dariusz Rekosz z wykształcenia informatyk, z wyboru pisarz i animator kultury jest autorem serii książek kryminalnych dla dzieci o Marsie i Pinky oraz Detektywów para - Jacek i Barbara. Ponadto jest autorem słuchowisk radiowych oraz powieści dla dorosłych.
Spotkanie z Panem Dariuszem Rekoszem zostało sfinansowane przez Rawicką Bibliotekę Publiczną jako bibliotekę powiatową.

czytaj dalej na temat: "BIBLIOTEKA INSPIRUJE"

BIEGI PRZEŁAJOWE

Utworzono dnia 05.05.2016

BIEGI PRZEŁAJOWE NA HIPODROMIE W PAKOSŁAWIU

Dnia 30 kwietnia 2016 roku , o godzinie 10ºº rozpoczęły się biegi przełajowe na pakosławskim hipodromie. Organizatorami  biegów byli : Ośrodek Kultury i Rekreacji
w Pakosławiu oraz Rada Gminna Ludowych Zespołów Sportowych Gminy Pakosław.
Uczestnicy biegów przełajowych startowali na zróżnicowanych dystansach oraz według określonych grup wiekowych.
Piękna pogoda oraz dobre humory uczestników przyczyniły się do ciekawej rywalizacji. Sędzią zawodów była Joanna Kuźnia – animator sportu na kompleksie boisk „Orlik 2012”
w Pakosławiu. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali medale.
 

czytaj dalej na temat: BIEGI PRZEŁAJOWE

1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

Utworzono dnia 28.04.2016

Przeżywamy 1050 rocznicę chrztu Polski. Przypominamy sobie znaczenie chrztu Mieszka dla zbudowania państwa Polan, dla wprowadzenia naszego narodu w kulturę zachodnią, w nowe struktury państwowe i struktury kościelne.

Plik do pobrania: http://www.pakoslaw.pl/files/291/przezywamy_1050_rocznice_chrztu_polski_2_25.04.pdf

czytaj dalej na temat: 1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

BIEGI PRZEŁAJOWE

Utworzono dnia 20.04.2016

PRACA NA WAKACJE

Utworzono dnia 14.04.2016

Poszukiwani studenci  oraz uczniowie szkół średnich do pracy przy obsłudze nart wodnych na Zalewie „Pakosław” w Sowach w okresie od 15 czerwca 2016 r. do 15 września 2016r.

Oferty należy składać do 15 maja 2016r. w sekretariacie Urzędu Gminy  lub Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pakosławiu w godzinach urzędowania.

Inwestor zapewnia szkolenie.

czytaj dalej na temat: PRACA NA WAKACJE

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 24.03.2016

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

 „Nowe lotko w sieni, 
  Pani gospodyni, 
  Eli chcecie co oględować, 
  To musicie podarować. 
  Zielony gaj, 
  Koszyczek jaj! "
Z taką piosenką na ustach przybyły do naszej biblioteki dzieci z Przedszkola w Sowach. Poprzez krótkie przedstawienie  przybliżyły prastary zwyczaj słowiański oparty na ludowej tradycji jakim jest Śmiercicha i Nowe Lotko. W pięknych strojach i z przystrojoną sosnową gałązką (symbolem życia i wiosny) oraz koszyczkiem na dary wprowadziły nas w nastrój Świąt Wielkanocnych. Jesteśmy pod wrażeniem tego występu i cieszy nas fakt, że dzięki zaangażowaniu dzieci i ich opiekunów nasze tradycje są wciąż żywe  i kultywowane.

                                                                                                                  Agnieszka Jeziorska

 


czytaj dalej na temat: WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

Informacja

Utworzono dnia 16.03.2016

Informujemy, że trwają zapisy do 24 godzinnego turnieju tenisowego podczas Rawickiego Festiwalu Sportu w dniach 14-15.05.2016.

Na stronie http://www.festiwalsportu.rawicz.pl/ . Serdecznie zapraszamy

ZAŁĄCZNIKI:

REGULAMIN PARADY

Utworzono dnia 10.07.2015, 12:07

MAPKA Z ZAZNACZONĄ TRASĄ PARADY

Utworzono dnia 10.07.2015, 12:02

PROGRAM IMPREZY

Utworzono dnia 10.07.2015, 12:01