Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zawody strzeleckie z okazji „Święta Niepodległości” 21 listopad 2021r.

Dnia 21 listopada Liga Obrony Kraju w Pakosławiu, na Strzelnicy Sportowej w Pakosławiu, zorganizowała zawody strzeleckie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W ten sposób, osoby startujące w tych zawodach, oddały hołd wdzięczności Polakom, którzy ponad 100 lat temu, dzięki swojej odwadze, niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu, wywalczyli upragnioną wolność. Po raz trzeci w Pakosławiu strzelanie przeprowadzono z pistoletów sportowych. Mimo przepowiadanej złej pogody na czas zawodów okazało się, że nie było tak źle z warunkami atmosferycznymi, a frekwencja miło nas zaskoczyła. We wszystkich kategoriach wystartowało razem prawie 30 zawodników, a naszą strzelnicę odwiedziło dużo osób spoza Gminy Pakosław. Walka o podium we wszystkich kategoriach była bardzo zacięta. Ogólnie zawodnicy wystrzelali 76 serii, co daje 912 strzałów, po których wyłoniono najlepszych pistoleciarzy. Zawodnicy na podium w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary i medale. Organizatorzy, by rozgrzać ręce zmarzniętych strzelców, postarali się o kawę i herbatę, a także można było ogrzać się przy ognisku i zjeść kiełbasę z "kija". Niestety były to już ostatnie zawody strzeleckie na Strzelnicy Sportowej w Pakosławiu w tym roku, kolejne odbędą się dopiero w maju w 2022 roku. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Pan Waldemar Jackowski  z Pakosławia. W kategorii kobiet zwyciężyła Pani Justyna Naskręt ze Żmigrodu. Wśród młodzieży najwyższe miejsce na podium zajął Korneliusz Jackowski  z Pakosławia. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy celnego oka i życzymy dalszych sukcesów w strzelectwie sportowym.