Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

PODSUMOWANIE XV SEZONU

PODSUMOWANIE XV EDYCJI

 PAKOSŁAWSKIEJ LIGI TENISA ZIEMNEGO

Formuła ligowa, jak co roku, toczyła się na trzech poziomach. Liga I liczyła 9 zawodników, Liga II - 7 zawodników, Liga III - 15 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy. Do Ligi Kobiet w tym roku zgłosiły się dwie panie, które po rozegraniu dwóch meczów wyłoniły zwyciężczynię Ligi Kobiet.

Rywalizacja toczyła się systemem dwurundowym – mecz i rewanż. Natomiast zawodnicy III Ligi po pierwszej rundzie przystąpili do gry w grupie mistrzowskiej i grupie pocieszenia.

Podsumowanie jubileuszowej – 15. edycji nastąpiło dnia 7 października 2022r. w Piwnicy Pałacu Pakosław.

Mistrzowie Lig:

I Liga – PIOTR RYŚ

II Liga – KACPER KLAREK

III Liga – BARBARA BOHM

LIGA KOBIET – KINGA MILEWSKA -KAJAK

Barbara Bohm skorzystała z możliwości i zgłosiła się także do rywalizacji z mężczyznami, czego efektem było wygranie III Ligi. Uczestnicy na podsumowaniu otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz jubileuszowe kubki.

Sponsorem rozgrywek była firma SONTECH, która wspiera ligę tenisa od początku rywalizacji, a także: OKIR PAKOSŁAW, URZĄD GMINY PAKOSŁAW, FIBRA.

Tegoroczne rozgrywki były już XV edycją i były potwierdzeniem, że tenis ziemny w naszym środowisku rozwija się i skupia coraz większe grono pasjonatów tej dyscypliny.

XV edycja Pakosławskiej Ligi Tenisa Ziemnego była też ostatnią, która była prowadzona przeze mnie. Podjąłem decyzję o rezygnacji z prowadzenia Ligi i oddałem jej prowadzenie koledze - Mateuszowi Uramowi, któremu dziękuję za współpracę w ostatnich latach. Podziękowania kieruję także do wszystkich osób , które służyły mi pomocą przez te lata. Dokładne wyniki dostępne są na stronie www.pakoslawtenis.pl.tl

Marcin Wlekliński

Archiwum Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu

Archiwum p. Marcina Wleklińskiego