Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE

„Patron daru człowieka dla człowieka”

SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE

Dnia 6 grudnia wspominamy świętego Mikołaja - biskupa. Jest to często pierwszy święty, którego poznajemy. Darzymy go sympatią już od wczesnego dzieciństwa, bo przecież nigdy nie zapomina o nas i przynosi nam prezenty.  Dnia 2 grudnia 2018r. na Kompleksie Boisk Sportowych „Orlik 2012” w Pakosławiu, odbyło się Spotkanie Mikołajkowe.  Przybyłe dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, ciociami i wujkami przywitał Wójt Gminy Pakosław – Pan Piotr Skrzypek, życząc wszystkim miłej zabawy.

Na początku wystąpił zespół taneczny PAKA, działający przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pakosławiu. Tancerze zaprezentowali się w trzech świątecznych układach, przygotowanych pod kierunkiem instruktorek – Pani Katarzyny Pląskowskiej oraz Pani Anny Bartkowiak. Wprowadzili nas tym samym w zimową atmosferę pełną magii i tajemnic. Tradycją świąt Bożego Narodzenia jest strojenie choinki. Dzieci chętnie pomogły przystroić drzewka znajdujące się w „Zagrodzie Świętego Mikołaja”, aby pięknie wyglądały, gdy pojawi się sam Święty. Następnie pomocnicy św. Mikołaja zaprosili wszystkich do zabawy. Były śpiewy i tańce, a wesołe, skoczne dźwięki sprawiały, że do zabawy oprócz dzieci, włączali się również dorośli.

Kto tak wygląda, jak duży krasnal.
Brodę ma długą, czerwony kaftan,
odwiedza dzieci raz na rok, w zimie.
Daje prezenty. Jak ma na imię?

Dzieci chórem odpowiedziały, że Mikołaj. Nastąpił najbardziej wyczekiwany moment spotkania – wizyta mężczyzny z białą brodą ubranego w czerwony strój. Choć był to dopiero 2 grudnia – św. Mikołaj zrobił wyjątek i na zaproszenie Organizatorów zjawił się w Pakosławiu, by spędzić czas z dziećmi i wręczyć im podarunki.

Organizatorem Spotkania Mikołajkowego był Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu. Serdeczne podziękowania, za okazane wsparcie finansowe na rzecz naszej inicjatywy, składamy Fundacji Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda.

Joanna Kuźnia

Imieniny

Zegar

KATALOG on-line