Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

KONKURS WIELKANOCNY ROZSTRZYGNIĘTY

Został rozstrzygnięty Konkurs Wielkanocny na wykonanie pisanki wielkanocnej lub rodzinnej palmy wielkanocnej, którego Organizatorem był Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu w partnerstwie z Gminną Biblioteką Publiczną w Pakosławiu. Celem konkursu było podtrzymywanie zwyczaju własnoręcznego robienia dekoracji świątecznych, dekorowania pisanek i wykonywania palm w okresie wielkanocnym, propagowanie tradycji związanych z tematyką Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni twórczej i uzdolnień plastycznych, manualnych i artystycznych wśród uczestników.  Na konkurs wpłynęły 102 prace, z czego 11 rodzinnych palm wielkanocnych oraz 91 pisanek wielkanocnych. Za pomocą różnych technik pisanki ozdobiło: 12 przedszkolaków (jedna praca była zbiorowa – 2 osoby), 37 uczniów szkół podstawowych z klas I-III, 37 uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI, 6 uczniów szkół podstawowych z klas VII-VIII. Komisja konkursowa w składzie: Pan Eugeniusz Głowacz, Pani Agnieszka Jeziorska i Pani Blanka Pazoła, miała bardzo trudne zadanie przy ocenie prac, ponieważ wszystkie prace były piękne i wyjątkowe. Pragniemy pogratulować wszystkim uczestnikom pomysłowości i zaangażowania w wykonanie tych ślicznych ozdób.

Wyniki Konkursu Wielkanocnego przedstawiają się następująco:

PISANKA WIELKANOCNA

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO LAUREATA

GRUPA WIEKOWA: PRZEDSZKOLAKI

I

WIKTORIA KRENC

II

JULIA KRAWCZYK I MARIA STACHOWICZ (praca zbiorowa)

III

ALEKSANDRA WRÓBLEWSKA

GRUPA WIEKOWA: UCZNIOWIE KLAS I-III

I

PRZEMYSŁAW SZPONIK

II

MIKOŁAJ JAROSZ

III

EMILIAN BARTKOWIAK

GRUPA WIEKOWA: UCZNIOWIE KLAS IV-VI

I

AMELIA KULMA

II

KRYSTIAN NIEDŹWIEDŹ

III

NADIA KAMIŃSKA

GRUPA WIEKOWA: UCZNIOWIE KLAS VII-VIII

I

HUBERT MAĆKOWIAK

II

JULIA SKRZYPEK

III

MAGDALENA KAPAŁA

 

RODZINNA PALMA WIELKANOCNA

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO LAUREATA

I

MARIA JELINOWSKA

II

NIKOLA, JAKUB, ARKADIUSZ TATAREK

III

MIŁOSZ PAWLACZEK


Za udział w konkursie serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom. Laureatów zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród, a pozostałych uczestników zapraszamy po odbiór dyplomów i drobnych upominków do Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu od dnia 8 kwietnia 2022 r. (tj. piątek), w godz. od 7:00 do 15:00. Wystawę prac będzie można podziwiać w Gminnej Bibliotece w Pakosławiu w godzinach jej otwarcia.

Blanka Pazoła

LAUREACI W KATEGORII PRZEDSZKOLAKI (od lewej: miejsce I - Wiktoria Krenc, miejsce II - Julia Krawczyk i Maria Stachowicz, miejsce III - Aleksandra Wróblewska)

LAUREACI W KATEGORII UCZNIOWIE KLAS I - III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (od lewej: miejsce I - Przemysław Szponik, miejsce II - Mikołaj Jarosz, miejsce III - Emilian Bartkowiak)

LAUREACI W KATEGORII UCZNIOWIE KLAS IV - VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (od lewej: miejsce I - Amelia Kulma, miejsce II - Krystian Niedźwiedź, miejsce III - Nadia Kamińska)

LAUREACI W KATEGORII UCZNIOWIE KLAS VII - VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (od lewej: miejsce I - Hubert Maćkowiak, miejsce II - Julia Skrzypek, miejsce III - Magdalena Kapała)

KATEGORIA PRZEDSZKOLAKI

KATEGORIA UCZNIOWIE KLAS I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

KATEGORIA UCZNIOWIE KLAS IV - VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCHKATEGORIA UCZNIOWIE KLAS VII - VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

KATEGORIA RODZINNA PALMA WIELKANOCNA ( I miejsce - Maria Jelinowska)

KATEGORIA RODZINNA PALMA WIELKANOCNA ( II miejsce - Nikola, Jakub, Arkadiusz Tatarkowie)

KATEGORIA RODZINNA PALMA WIELKANOCNA ( III miejsce - Miłosz Pawlaczek)

KATEGORIA RODZINNA PALMA WIELKANOCNA

BIP

Imieniny

Zegar

KATALOG on-line