Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zaczarowany świat baśni Hansa Christiana Andersena

Utworzono dnia 24.03.2021

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy, co roku drugiego kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie.

„Calineczka”, „Brzydkie Kaczątko”, „Dziewczynka z zapałkami” „Królowa Śniegu”, czy „Księżniczka na ziarnku grochu”, to najbardziej znane postaci bajkowe, jakie stworzył Hans Christian Andersen.

Co roku z okazji święta, biblioteki, domy kultury czy księgarnie organizują imprezy promujące literaturę dla dzieci – głośne czytanie, warsztaty, dyskusje czy wystawy. W tym roku za sprawą pandemii nie możemy zaprosić dzieci do biblioteki.

Teraz, kiedy wszyscy więcej czasu spędzamy w domach, zachęcam rodziców do poczytania baśni Andersena swoim pociechom. A może przy okazji powrócą wspomnienia z lat dziecięcych, kiedy sami poznawaliśmy przygody baśniowych bohaterów? Dzieci zachęcam do wykonania rysunków postaci z bajek, które można wysłać na adres biblioteka@pakoslaw.com lub przynieść do Filii Bibliotecznej w Chojnie.

                                                                                                                        Elżbieta Hauza

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 20

W poprzednim tygodniu: 121

W tym miesiącu: 273

W poprzednim miesiącu: 444

Wszystkich: 35533

Imieniny

Zegar

KATALOG on-line