Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

HALOWY MISTRZ EUROPY Z CHOJNA

Utworzono dnia 10.03.2017
Czcionka:

Pomyślałem sobie: "Nie ma mowy, by mnie wyprzedził" - Przemysław Waściński

HALOWY MISTRZ EUROPY Z CHOJNA

Mieszkaniec Chojna Przemysław Waściński Mistrzem Europy w sztafecie 4x 400 m Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie. Wraz z kolegami z sztafety: Kacprem Kozłowskim, Łukaszem Krawczukiem oraz Rafałem Omelko wywalczyli w finale złoty medal, pokonując między innymi reprezentacje Belgii i Czech.
 

Przemysław Waściński - urodzony 29 marca 1995r.  za kilka dni skończy 22 lata, a już jest Mistrzem Europy. Wychowanek klubu MUKS Kadet Rawicz. Wcześniejsze jego osiągnięcia to zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski w kategorii juniorów i młodzieżowców. Wielki szacunek i dumę mieszkańców całej gminy zdobył biegnąc na trzeciej zmianie polskiej sztafety 4 × 400 metrów, która zdobyła złoty medal Halowych Mistrzostw Europy z wynikiem 3:06,99. Sprinter z naszej gminy nie pozwolił na swojej zmianie wyprzedzić się multimedaliście tej imprezy - Kevinowi Borlee. Pochwał młodego lekkoatlety mogliśmy usłyszeć od wielu osób, jednak na pytanie komentującego mistrzowski bieg dla Telewizji Polskiej Przemysława Babiarza, który na antenie ze zdziwieniem, podziwem i niedowierzaniem pytał: "Gdzie ten chłopak nauczył się tak biegać?” Odpowiadamy z dumą, że na naszym terenie. O podziwie i szacunku w rodzinnych okolicach świadczy to, iż jest Laureatem Plebiscytu „Wyróżnienia społeczno- gospodarcze za rok 2013”organizowanego przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu w kategorii SPORTOWIEC ROKU za wspaniałe osiągnięcia i aktywność sportową.
9 marca 2017 roku mieszkańcy Chojna, liczne delegacje, młodzież oraz dzieci z Gminy Pakosław i nie tylko przygotowali niezwykłe powitanie Mistrza. Na Jego cześć zagrała Kapela Dudziarska z Chojna oraz wystąpił zespół Chojnioki. Był to wieczór pełen wzruszeń. Tego dnia można było obejrzeć album ze zdjęciami sportowca, śledząc jego karierę sportową, a tym samym liczne osiągnięcia. Wyświetlony został także filmik z przebiegu sztafety. Wszystkim obecnym towarzyszyły niezwykłe emocje. Spotkanie nie mogło odbyć się bez rodziców , rodzeństwa sportowca i trenerki – Pani Aldony Świtały, z którą Przemysław Waściński trenuje. Punktem kulminacyjnym był moment, w którym każdy mógł dotknąć medalu Mistrza, który przyniósł ze sobą. Licznie przybyli goście udowodnili jak bardzo cieszymy się z tak wielkiego sukcesu mieszkańca naszej gminy. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów reprezentując Polskę, ale i też rodzinne strony.

 

                                                                                                  Joanna Kuźnia

                                                                                                  Agnieszka Jeziorska