Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

GOŁASZYNIACY NA SZLAKU CZYLI PODRÓŻE NA DWÓCH KÓŁKACH

Utworzono dnia 28.11.2019
Czcionka:

Gołaszyniacy na szlaku czyli podróże na dwóch kółkach

Spotkanie seniorów z podróżnikami – Państwem Barbarą i Julianem  Andrzejewskimi

Bycie seniorem w obecnych czasach nabiera nowego znaczenia. Współczesny senior to człowiek zadowolony z życia, wierzący we własne siły, ciekawy świata i ludzi. Aktywny tryb życia stanowi podstawę dobrego samopoczucia. Działania społeczne, uprawianie sportu, rozwijanie pasji czy też inne formy aktywności dają mu możliwość ćwiczenia własnego ciała, zacieśniania więzi społecznych, a w konsekwencji – poprawę samopoczucia.
Odpowiednim sposobem zagospodarowania wolnego czasu są podróże, na które osobom czynnym zawodowo najczęściej brakuje czasu. Jest wiele niesamowitych miejsc do zobaczenia zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami.
Czym może być dla nas jazda na rowerze?
Świetną zabawą i dobrym sposobem na nudę. Może to też być chęć poznawania nowych miejsc, kontaktu z naturą, pokonywania własnych słabości. A to wszystko z korzyścią dla zdrowia i środowiska.
Dlaczego rower?
Istnieje wiele powodów, dla których wybieramy rower, ale podam te najważniejsze : jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu, nie zanieczyszcza powietrza. Można nim (prawie) wszędzie wjechać i pokonać każdą odległość. Jazda na rowerze daje nam poczucie wolności, pozwala uciec od codzienności, uczy nas też samodzielności.
Państwo Andrzejewscy promują aktywny tryb życia na najbardziej ekologicznym środku transportu jakim jest rower. O swoich przygodach na dwóch kółkach opowiedzieli podczas spotkania z seniorami w Pakosławiu, które odbyło się dnia 27 listopada 2019 roku. Podróżnicy z Gołaszyna zrelacjonowali seniorom jak przebiegała ich najdłuższa podróż rowerami z Ełku przez Litwę, Łotwę do Estonii i z powrotem, która trwała 40 dni. Państwo Andrzejewscy opowiedzieli jak przygotowują się do wyprawy rowerowej, co stanowi ich ekwipunek wycieczkowy, jak nocują podczas swoich podróży oraz jak są postrzegani przez ludzi, których spotykają na trasach swoich wojaży. W swoich relacjach wielokrotnie zwracali uwagę na życzliwość i gościnność zarówno mieszkańców krajów, które zwiedzali, jak i turystów, których spotykali na trasie swojej podróży.
Przygody Państwa Andrzejewskich można śledzić na ich facebookowym profilu „Gołaszyniacy na szlaku”.
Organizatorem spotkania był Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Pakosławiu.

Halina Kusz

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 58

W poprzednim tygodniu: 73

W tym miesiącu: 71

W poprzednim miesiącu: 306

Wszystkich: 31957

Pogoda

Imieniny

Zegar

KATALOG on-line