Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!" - OBCHODY TYGODNIA BIBLIOTEK

Utworzono dnia 20.04.2017
Czcionka:

 

Tydzień Bibliotek – XIV edycja: "Biblioteka. Oczywiście!"

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
            Hasło Tygodnia Bibliotek 2017 brzmi „Biblioteka. Oczywiście!”. Autorem hasła jest Ewa Korulczyk z Biblioteki Publicznej im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.
            Chcemy,  by  Biblioteka postrzegana była przez ludzi jako instytucja na trwale wpisana w pejzaż kulturowy, zatem hasło "Biblioteka. Oczywiście!" ma wzmocnić ten przekaz. Hasło odpowiada także na pytanie „Jaka instytucja pozwala zaspokoić różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze?". Zmieniające się bowiem funkcje bibliotek  w ostatnich latach pozwalają na zwiększenie zakresu działań biblioteki publicznej; można w niej nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę czy film, nauczyć się języka, spotkać z przyjaciółmi, śpiewać, poznać nowoczesne technologie oraz zdobyć wszelkie potrzebne informacje i partycypować w jej (biblioteki) działaniach. Biblioteka to taka przestrzeń dla czytelnika w każdym wieku, każdego wyznania i koloru skóry, gdzie może się w pełni realizować w zakresie edukacji kulturalnej i uczestnictwa w kulturze.

                                                                                                                                           Agnieszka Jeziorska

ZAŁĄCZNIKI:

Program Tygodnia Bibliotek str. 1

Utworzono dnia 20.04.2017, 08:28

Program Tygodnia Bibliotek str. 2

Utworzono dnia 20.04.2017, 08:28

Program Tygodnia Bibliotek str. 3

Utworzono dnia 20.04.2017, 08:29