Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

KRZYSZTOF JAKUBIAK MISTRZEM KOŁA LOK PAKOSŁAW w 2018r.

Czcionka:

           Dnia 28 października 2018r., na strzelnicy sportowej w Pakosławiu odbyły się zawody strzeleckie, które miały na celu wyłonić Mistrza Koła Ligi Obrony Kraju Pakosław na rok 2018. W zawodach mogli uczestniczyć członkowie LOK Pakosław, a także młodzież i kobiety z Gminy Pakosław. Tak jak rok temu, deszczowa pogoda miała wpływ na frekwencje zawodów, ale na najwytrwalszych LOK-owców zawsze można liczyć.

           Zawody składały się z dwóch etapów. W pierwszej części zawodnicy musieli wystrzelić dwie serie z pozycji leżącej do tarczy oddalonej na 50 metrów. Zimny wiatr i deszcz próbowały popsuć wyniki naszym strzelcom, ale warunki wszyscy zawodnicy mieli takie same. Do drugiej części zawodów przechodziło dziesięciu uczestników, którzy uzyskali najlepsze wyniki w pierwszej części. To właśnie w drugim etapie zawodnicy bezpośrednio walczyli o mistrzowski tytuł i musieli z pozycji stojącej oddać trzy strzały z karabinka sportowego do tarczy herbowej na odległość 50 metrów.

            W tym roku na tarczy herbowej umieszczono grafikę, która nawiązywała do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - symbolicznie biały orzeł w koronie w swoich szponach trzyma pokonanych zaborców, którzy na 123 lata, wymazali Polskę z mapy Europy. We wszystkie przestrzeliny powstałe na tarczy herbowej, były wbijane kolorowe, drewniane kołeczki, a każdy zawodnik miał przypisany jeden kolor.

            Po części finałowej okazało się, że nowym Mistrzem Koła Ligi Obrony Kraju Pakosław w roku 2018 został Jakubiak Krzysztof, detronizując dotychczasowego Mistrza 2017 roku - Kamila Śledzianowskiego. Drugie miejsce i tytuł Wicemistrza zdobył Jackowski Maciej, a trzecie miejsce i tytuł II Wicemistrza - Śledzianowski Kamil. Wszyscy uczestnicy, którzy strzelali do tarczy herbowej otrzymali dyplomy, a zawodnicy na podium medale. Tegoroczny Mistrz Koła LOK Pakosław 2018 tradycyjnie już otrzymał także tarczę herbową, do której strzelało dziesięciu najlepszych finalistów.

          Wszystkim przybyłym na zawody bardzo dziękujemy, że mimo złej pogody przybyli i uczestniczyli w rywalizacji, a nowemu Mistrzowi gratulujemy i życzmy udanych startów - nie tylko na strzelnicy w Pakosławiu. 

Klasyfikacja końcowa zawodów:

  1. Miejsce: Jakubiak Krzysztof – 19 pkt.
  2. Miejsce: Jackowski Maciej – 10 pkt.
  3. Miejsce: Śledzianowski Kamil  – 6 pkt.
  4. Miejsce: Śledzianowski Nikodem – 6 pkt.
  5. Miejsce: Lorek Andrzej – 6 pkt.
  6. Miejsce: Sordon Halina – 5 pkt.
  7. Miejsce: Domagała Andrzej – 3 pkt.
  8. Miejsce: Szafraniak Krzysztof – 3 pkt.
  9. Miejsce: Walkowiak Dominik – 2 pkt.
  10. Miejsce: Hałas Maciej – 1 pkt

Maciej Hałas