Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2018R.

Czcionka:

Tegoroczny Tydzień Bibliotek pod hasłem (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA już za nami.  Jest to coroczny program promocji czytelnictwa i bibliotek, który ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
W tym roku, w myśl hasła przewodniego, zwróciłyśmy szczególną uwagę na istotę książki i rolę czytania w wolnym kraju. W związku z przypadającą w 2018 roku  100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, starałyśmy się uświadomić zwłaszcza dzieciom  i młodzieży, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze, że o tę wolność należy dbać i jej bronić. W ramach Tygodnia Bibliotek wiele się działo. Były to dni pełne uśmiechu na twarzach dzieci z Przedszkola w Pakosławiu oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pakosławiu i Sowach. Był to czas ciekawych spotkań, wymiany doświadczeń oraz upragniony przez wszystkich czas zabawy. W okresie tych kilku dni próbowaliśmy jeszcze bardziej poznać nasz piękny kraj - Polskę, czytając m. in. wiersze na ten temat, (a więc był to czas spotkania z książką,) poznając nasze symbole narodowe oraz sposób zachowania się wobec nich. Wykonaliśmy w ramach zajęć kartki patriotyczne z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz zmagaliśmy się z łamańcami językowymi czytając trudne teksty. Nie zabrakło także gier, quizów i zabawach tematycznie nawiązujących do tego, z czego jako Polacy i Polki jesteśmy dumni.  
Podsumowując Tydzień Bibliotek 2018 można z pewnością powiedzieć, że był to czas dobrze wykorzystany, bogaty w wiele  interesujących inicjatyw i wydarzeń skupiających się wokół biblioteki, książek i miłośników czytania. Wszystkie spotkania miały za zadanie przybliżyć nas do literatury oraz miejsc i ludzi, którzy związani są z Polską. Dziękujemy za ten wspólny czas.

                                                             Agnieszka Jeziorska