Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

ZAJĘCIA WAKACYJNE 2017

Czcionka:

„NADESZŁO W PORĘ LATO, POWIEDZCIE CO WY NA TO”?

„Nadeszło w porę lato, powiedzcie co wy na to”?- Idziemy na zajęcia organizowane przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, Gminną Bibliotekę Publiczną w Pakosławiu oraz Filię Biblioteczną w Chojnie.

„Jeszcze tylko styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec i WAKACJE” – tak, właśnie przyszedł upragniony czas dla dzieci czyli wakacje.
Radośnie i pogodnie, w słonecznej i sprzyjającej aurze, miłej i przyjaznej atmosferze, a co najważniejsze z uśmiechem na twarzy- tak bawiły się i spędzały czas dzieci z Gminy Pakosław podczas zajęć wakacyjnych organizowanych w pierwszym tygodniu lipca 2017 r. przez  Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, Gminną Bibliotekę Publiczną w Pakosławiu oraz Filię Biblioteczną w Chojnie.
Pierwszego dnia dzieci wykazały się kreatywnością podczas warsztatów LEGO. Starsza grupa budowała kościół w Golejewku, zaś młodsze dzieci zaprojektowały własne budowle, figurki, pojazdy.
Drugiego dnia w Filii Bibliotecznej w Chojnie, pod okiem instruktorki – Pani Alicji Gniazdowskiej, dzieci wyplatały z wełny lalki, które następnie wykorzystały jako rekwizyty w teatrze kukiełek. Efekty tej pracy były owocne.
Pod tajemniczą nazwą „Kiermasz rozmaitości” ukryły się gry, zabawy, zagadki, wierszyki i piosenki oraz zwiedzanie Gospodarstwa Agroturystycznego „U Wojciecha”. Państwo Łucja i Wojciech Wawrzyniakowie bardzo nas ugościli. Gospodarz zachwycił nas piękną grą na akordeonie, a nasze brzuchy nie były głodne dzięki uprzejmości firmy „Tarczyński S.A.”, która zasponsorowała dla dzieci kiełbaski i kaszankę.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznych zajęć wakacyjnych. W szczególności dziękujemy dzieciom, które skorzystały z naszej oferty, bo to dla Was i dzięki Wam, choć na chwilę poczułyśmy się dziećmi i cieszymy się, że te kilka wakacyjnych dni mogłyśmy spędzić w Waszym towarzystwie.

 

                                                                                                          Joanna Kuźnia

                                                                                                          Agnieszka Jeziorska

 

 

Niech wakacje trwają tyle, co MODA NA SUKCES : )))