Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

VIII TURNIEJ WSI GMINY PAKOSŁAW

Czcionka:

MISTRZEM ROKU 2018 - SOŁECTWO CHOJNO

Kapryśna pogoda nie przestraszyła uczestników VIII Turnieju Wsi Gminy Pakosław organizowanego przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu oraz Gminę Pakosław. Punktualnie wstawili się dnia 24 czerwca 2018r. na zbiórce przy Bistro nad zalewem w Pakosławiu, by razem przejść na miejsce rywalizacji.

W tym roku na uczestników czekało 7 konkurencji. Jedyną znaną przez nich było utrzymanie ukwieconego klombu i terenu placu zabaw, których oceny dokonała komisja powołana przez Wójta Gminy Pakosław w wyznaczonym wcześniej terminie. Nad zalewem czekało na zawodników 6 zadań niespodzianek. Wśród nich znalazły się konkurencje na czas, takie jak „Przenieść krokodyla”, „Bieg przebierańca”, czy „Wielkie sprzątanie”, quiz sprawdzający wiedzę o Polsce pt. „Dumni z Polski”, nawiązujący do 100. rocznicy odzyskania przez ojczyznę niepodległości, a także konkurencja siłowa pn. „Mam tę moc”. Ostatnią i decydującą konkurencją był sprawdzający celność i współpracę w zespole „Cebulowy atak”. W międzyczasie kibice mogli również spróbować swoich sił i sprawdzić się w teście wiedzy o Polsce.  Organizatorom i sołectwom nie chodziło jedynie o rywalizację, ale o dobrą zabawę, integrację sołectw i aktywne spędzenie czasu. Uśmiechnięte twarze, wesołe okrzyki, radosne nastroje zawodników i kibiców były dowodem, ze cel ten został osiągnięty. Nutka rywalizacji była jednak widoczna i każde sołectwo miało iskierkę nadziei na to, że największy puchar trafi w ich ręce. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała Komisja sędziowska w składzie: Pan Dariusz Niedźwiedź, Pani Danuta Płóciennik, Pan Piotr Wolski, Pan Piotr  Łakomy oraz Pan Arkadiusz Mikuła. Rezultaty drużyn skrupulatnie analizowała i podliczała 7- osobowa komisja turniejowa: Pan Jerzy Mosiek – Zastępca Wójta Gminy Pakosław, Pan Hubert Wojtkowski - Wiceprzewodniczący Rady Gminy Pakosław, Pani Liliana Sobota – Przedstawiciel Urzędu Gminy Pakosław, Pani Urszula Szymkowiak– Przedstawiciel sołectwa Osiek, Pan Roman Kozica – Przedstawiciel sołectwa Góreczki Wielkie, Pani Maria Burak– Przedstawiciel sołectwa Zaorle oraz Pani Joanna Kuźnia – Przedstawiciel Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu. Klasyfikacja końcowa prezentowała się następująco:

I miejsce zajęło sołectwo Chojno, zdobywając 89 pkt.

II miejsce zajęło sołectwo Golejewko, zdobywając 85 pkt.

III miejsce zajęło sołectwo Podborowo, zdobywając 83 pkt.

IV miejsce zajęło sołectwo Góreczki Wielkie, zdobywając 81 pkt.

V miejsce zajęły sołectwa Białykał oraz Zaorle, zdobywając 79 pkt.

VI miejsce zajęło sołectwo Sworowo, zdobywając 76 pkt.

VII miejsce zajęło sołectwo Ostrobudki, zdobywając 74 pkt.

VIII miejsce zajęło sołectwo Sowy, zdobywając 70 pkt.

IX miejsce zajęło sołectwo Kubeczki - Dębionka, zdobywając 68 pkt.

X miejsce zajęło sołectwo Pakosław, zdobywając 67 pkt.

XI miejsce zajęło sołectwo Osiek, zdobywając 57 pkt.

Wszystkie sołectwa otrzymały puchary i czeki o wartości 200,00 zł. Dodatkowo członkowie zwycięskiej drużyny z Chojna otrzymali drobne upominki z kampanii „Dumni z Polski”. Cieszy nas fakt, że tegoroczny turniej został wzbogacony o Targi Ekonomii Społecznej „JARMARK POMYSŁÓW”, które cieszyły się zainteresowaniem i stanowiły dodatkową atrakcję. Przygotowanie turnieju i sprawne jego przeprowadzenie wymagało zaangażowania wielu osób. Dziękujemy za owocną współpracę członkom komisji sędziowskiej, członkom komisji turniejowej, opiece medycznej przedstawicielom Ligi Obrony Kraju Pakosław, pracownikom Urzędu Gminy Pakosław oraz  Gminnej Biblioteki Publicznej w Pakosławiu.

 „Czas pędzi, kiedy człowiek dobrze się bawi” (Emma Bull) – i tak też minął VIII Turniej Wsi Gminy Pakosław. Gratulujemy wszystkim sołectwom, dziękujemy za sportową rywalizację fair play i czekamy na Was za rok. Mamy nadzieję, że wspomnienie tegorocznych zmagań będzie jeszcze przez długi czas wprowadzać Państwa w dobry nastrój.

Joanna Kuźnia