Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

VI PIKNIK COUNTRY

Czcionka:

„Nie w Mrągowie,
nie w Teksasie –
- w Pakosławiu country gra się.”

COUNTRY NAD ZALEWEM W PAKOSŁAWIU

Muzyczne święto nad pakosławski zalew ściągnęło tłumy mieszkańców Gminy Pakosław oraz wielu gości spoza jej terenu. Dnia 15 lipca 2018r. odbył się już VI Piknik Country, organizowany przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, w partnerstwie z Gminną Biblioteką Publiczną w Pakosławiu oraz Gminą Pakosław. Na uczestników imprezy czekały różnorodne atrakcje. W tym roku, świętowaniu w rytmie muzyki country towarzyszyło hasło: „Nie w Mrągowie, nie w Teksasie – w Pakosławiu country gra się.”

Msza święta countrowa w kościele pw. Wszystkich Świętych w Golejewku to pierwszy element wydarzenia. Uczestnicy parady, a także pozostali mieszkańcy i goście mieli okazję wspólnie się pomodlić. Po uroczystości w kościele, której przewodniczył ks. Stanisław Czubak, z przykościelnego parkingu wystartowała parada samochodowo –  motocyklowa. 242 zarejestrowane pojazdy przemierzające Gminę Pakosław w kierunku zalewu, sprawiły, że na trasie parady pojawiło się wiele osób, by podziwiać motocykle i samochody. Oficjalne otwarcie oraz pozostałe atrakcje czekały na wszystkich nad zalewem w Pakosławiu. Symbolicznym rzutem kapeluszami kowbojskimi – Wójt Gminy Pakosław, Starosta Powiatu Rawickiego oraz przedstawiciel Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu otworzyli imprezę i zaprosili przybyłych do wspólnej zabawy. Każdy mógł wyrazić swoją opinię i oddać głos w konkursie na najładniejszy samochód i motocykl. Właścicielem najładniejszego samochodu okazał się Pan Wiesław Hauk, natomiast motocykla – Pan Witold Wichłacz. Na parkiecie pojawił się zespół taneczny „Paka”, działający przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, który zaprezentował specjalnie przygotowane na ten dzień układy w stylu country. Do wspólnej nauki tańca zachęcały instruktorki zespołu – Pani Katarzyna Pląskowska oraz Anna Bartkowiak. Nie mogło zabraknąć także Regionalnego Zespołu „Chojnioki”, a dokładnie najmłodszej grupy – „Małych Chojnioków”. Gościnnie zaprezentowały się panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich z Rozdrażewa - „Helka”. O tym, że nigdy nie zaginie góralska muzyka, przekonał nas występ Zespołu Regionalnego „Wisła” z Wisły. W skocznym tańcu, przy akompaniamencie kapeli, symbolicznie pożegnał się on z Pakosławiem, w którym przebywał od 11 lipca 2018r. na warsztatach wokalno – tanecznych. Specjalnie na prośby motocyklistów oraz w podziękowaniu za tak liczną obecność (wręcz rekordową) dla uczestników parady i fanów muzyki w stylu bluesa i rocka odbył się koncert zespołu „Katharsis” z Miejskiej Górki. O godz. 20:00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – Mariusz Kalaga z zespołem w koncercie pt. „Muzyczny Koktajl Szlagierów”. Artysta przeniósł nas w świat muzyki country, a także wykonał swoje najpopularniejsze utwory. Na zakończenie do wspólnej zabawy tanecznej zaprosił wszystkich lokalny zespół „Reverse”.

Poza występami zespołów muzycznych i tanecznych na uczestników wydarzenia czekały liczne atrakcje. Do obejrzenia wystawy ptactwa ozdobnego zapraszali przedstawiciele Stowarzyszenia Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego, Ptaków Egzotycznych i Zwierząt Futerkowych w Miejskiej Górce. Nowoczesne maszyny rolnicze wystawiła firma „Armasz” z Pakosławia. Do wspólnej zabawy i konkursów zachęcali przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Jutrosinie/Oddział Pakosław oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z Miejskiej Górki. Można także było skorzystać z zamków dmuchanych, kul wodnych oraz rowerów czwartej generacji firmy Orange Polska. Pysznym chlebem ze smalcem i ogórkami kiszonymi częstowało Stowarzyszenie Kwaterodawców Wiejskich „Gospodarstwa Gościnne” w Pakosławiu. Nieprzypadkowo przy scenie znajdował się także plakat „Dumni z Polski” oraz baner Manifestacji Patriotycznej. Przy okazji Pikniku Country organizatorzy pragnęli podkreślić, że pamiętają i już dziś zapraszają do włączenia się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości, które będą miały miejsce 10 listopada 2018 roku w Golejewku i w Chojnie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy dla Sponsorów wydarzenia: Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM S.A., Banku Spółdzielczego w Jutrosinie oraz spółki ENEA Oświetlenie sp.  z. o. o. Mamy nadzieję, że impreza wywołała u uczestników same pozytywne emocje. Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy za rok.

Joanna Kuźnia