Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

RAJD PTTK

Turystyka łączy pokolenia…

POWIATOWY ZLOT KRAJOZNAWCZY  - PAKOSŁAW 2018 r.

 Blisko 250 osób wybrało sobotni poranek i południe aby pieszo, na rowerach czy z kijkami odkrywać piękne zakątki Gminy Pakosław. Organizatorem imprezy było Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Rawiczu oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu.

Celem rajdu była prezentacja  turystyczna  Gminy Pakosław, popularyzacja turystyki w środowiskach szkolnych na terenie powiatu oraz integracja turystów  pieszych  i  rowerowych  wielu  pokoleń. Tegoroczny Powiatowy Zlot Krajoznawczy rozpoczęliśmy zbiórką uczestników przy Szkole Podstawowej w Pakosławiu.                                                   

 Po przywitaniu wszystkich grup biorących udział w zlocie udaliśmy się na wyznaczone trasy: 25-kilometrową dla rowerzystów, 6-kilometrową dla pieszych i 10-kilometrową dla kijkarzy. Przy słonecznej pogodzie, w dobrych nastrojach i pełni werwy wyruszyliśmy podziwiać naszą małą ojczyznę. Zobaczyliśmy m.in. : obiekty sportowe, Pałac i Kościół parafialny w Pakosławiu, Pałac i Kuklówkę w Osieku oraz przeszliśmy ścieżką edukacyjną „Cztery pory roku w lesie” do Przystanku „Pomocno”, gdzie znajdowała się meta rajdu. Tam Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Pomocna czekały na nas z pyszną grochówką. Po posiłku, dla chętnych uczestników zlotu, organizatorzy przygotowali kilka atrakcji. Były to konkurencje sportowe oraz test wiedzy o Gminie Pakosław. Dla zwycięzców i biorących udział w rozgrywkach organizatorzy ufundowali nagrody. Bardzo cieszymy się z tak licznego udziału w tegorocznym rajdzie. Przed nami jeszcze wiele interesujących miejsc do odkrycia. Do zobaczenia na kolejnych szlakach turystycznych.

                                                                              Agnieszka Jeziorska

Imieniny

Zegar

KATALOG on-line