Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DOTACJA BIBLIOTEKI NARODOWEJ

Czcionka:
 
 
 
                                            
 
 
 
 

DOTACJA BIBLIOTEKI NARODOWEJ

Dnia 19.06.2017r. Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu złożyła wniosek o dofinansowanie na kwotę 12.509 zł w ramach Programu Wieloletniego Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020. W ramach Programu zdefiniowany został Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych , którego celem jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacja zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek. W ramach Priorytetu corocznie będą ogłaszane nabory wniosków na zadanie związane z zakupem nowości wydawniczych do bibliotek publicznych  .

"Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"         

                                                                                                                      Agnieszka Jeziorska