Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu

Czcionka:

 

 

        WARTO PRZECZYTAĆ!!!

Dramatyczna opowieść o młodej dziewczynie – o miłości, rozdarciu, zdradzie i pełnej determinacji walce o przetrwanie.
Londyn, wiosna 1939 roku. Osiemnastoletnia Ada Vaughan, piękna i ambitna szwaczka, właśnie podjęła pracę u modiste na Dover Street. Kariera stoi przed nią otworem. W wyniku przypadkowego spotkania z tajemniczym Stanislausem von Liebenem Ada trafia do świata przepychu i romansów. Kiedy ukochany proponuje jej wycieczkę do Paryża, pozostaje ślepa na sygnały ostrzegawcze o wojnie na kontynencie: to dla niej szansa na nowy początek.
Gdy Niemcy wkraczają do Francji, Ada zostaje uwięziona w Dachau. Chcąc przeżyć, robi to, co potrafi najlepiej: szyje. Ta decyzja zaważy na jej losach w czasie wojny i po jej zakończeniu.. Ada Vaughan to postać, w której łatwo się zakochać: głęboko prawdziwa, niedoskonała i urzekająca.Polecam fascynującą historię wspaniale opowiedzianą.

 


Ona ucieka przed mafijną zemstą. On gotów jest na wszystko, żeby ją uratować. Oboje stąpają po kruchym lodzie…
Marie Solay znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jej najbliżsi zostali zamordowani, a ją samą ścigają bezwzględni zabójcy. Jeśli wpadnie w ich ręce, czeka ją los gorszy od śmierci.
Na ratunek dziewczynie wyrusza ktoś, kogo nigdy nawet nie spotkała. On jednak zaryzykuje życiem, by jej pomóc. To mężczyzna, który ukrywał się tak długo, że niemal zapomniał swojego imienia. Teraz gotów jest powrócić do gry… 
I zrobi wszystko, by się zemścić. Polecam tę wybuchową mieszankę tajemnicy, akcji i pożądania, ale także opowieść o miłości, która zdarza się raz na całe życie. 


Polecam książki Neli, która mając  pięć lat, zaczęła podróżować po świecie i nagrywać filmy. Jej idolem jest Steve Irwin , a Nela pragnie zostać prezenterką - podróżniczką. Była w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Na przykład w Afryce zwiedziła : Etiopię, Zanzibar, Tanzanię, Kenię i ostatnio Mauritius. W Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Filipiny i ostatnio też Wietnam. W Ameryce Południowej – Peru, Boliwię i Chile. Mała reporterka zaprasza w niezapomnianą podróż, opowiadając o pięknych miejscach, które poznała i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyła.
Świat książek Neli jest cudowny i można oczami wyobraźni podróżować razem z dziewczynką przeżywając wspaniałe przygody!