Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Filia Biblioteczna w Chojnie

Czcionka:

 

Niebieskie migdały

Katarzyna Zyskowska-Ignaciak

Wbrew temu, co pokazują kolorowe magazyny i telewizja śniadaniowa, nie wszystkie kobiety rodzą się z instynktem macierzyńskim. Nie wszystkie także wracają w do formy sprzed ciąży w dwa tygodnie po porodzie. Ina jest matką niedoskonałą, lecz nie zamierza się poddawać.
Porzucona przez przystojnego prezentera telewizyjnego, który na wieść o tym, że zostanie tatusiem wychodzi na papierosa i już nie wraca musi okiełznać nie tylko wrzeszczące niemowlę, lecz także nadgorliwą matkę i pełnych dobrych chęci przyjaciół, którzy usiłują
ją za wszelką cenę wyswatać. Ina nie zamierza ponownie ulegać chorobie zwanej zakochaniem, lecz czy rzeczywiście już nigdy nie będzie myśleć o niebieskich migdałach?
"Niebieskie migdały" to zabawna powieść z nutką goryczy, ale także bardzo życiowa.

 

Jutra może nie być

Gabriela Gargaś

Miłość. Uczucie, którego wszyscy chcemy doświadczyć. Tak jak Kinga bohaterka książki „Jutra może nie być”. Pewnego dnia zauważa, że ze swoim narzeczony jest tak naprawdę
z przywiązania. To, co ich łączyło wypaliło się. Są razem a jakby byli osobno. W jej głowie pojawia się myśl o nim – o M. Kilka lat temu była nim zauroczona. Odnajduje go na portalu społecznościowym. Zostawia wiadomość. Zaczyna się wymiana maili. Z pozoru zwyczajna internetowa znajomość przeradza się w romans. Kinga rozstaje się z narzeczonym i zaczyna tkwić w trójkącie. M. ma bowiem żonę. ..
Książka Gabrieli Gargaś jest do granic możliwości szczera, wzruszająca i prawdziwa.
Autorka w mistrzowski sposób opisuje uczucia, które targają główną bohaterkę. Jest to opowieść o wielkiej, niespełnionej miłości, jak również przyjaźni, stracie i cierpieniu.
To historia o życiu, jego urokach i szarej rzeczywistości.

 

Grunt pod nogami

Jan Kaczkowski

28 marca 2016 roku, w wielkanocny poniedziałek, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. Jan Kaczkowski. Mimo tej choroby, każdego dnia pomagał ludziom, a jego otwartość i życzliwość sprawiały, że był jednym z najbardziej rozpoznawalnych księży w Polsce. Książka Grunt pod nogami”, to wybór kazań wygłaszanych w całej Polsce i poza jej granicami, w których porusza najbliższe mu tematy, takie jak : wierność sumienia, odwaga, wewnętrzna uczciwość, dobroć i miłość do drugiego człowieka. Ksiądz Jan nie byłby chyba sobą, gdyby w kazania nie wplótł dobrze znanego nam humoru i autoironii, która skłoni nas zapewne do wielu cennych refleksji.

Serdecznie polecam i zapraszam do biblioteki!