Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wielki powrót Jacka i Agatki

Utworzono dnia 12.11.2019
Czcionka:

Wielki powrót Jacka i Agatki!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek i 90 rocznica urodzin Wandy Chotomskiej – autorki wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży, autorki cyklu programów telewizyjnych z lat sześćdziesiątych pt. Jacek i Agatka, były okazją do zorganizowania w Filii Bibliotecznej w Chojnie nietypowych zajęć dla dzieci.
Dnia 8 listopada 2019 r. do biblioteki przybyli uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Chojnie wraz z wychowawczynią panią Dorotą Rapior.
Prowadząca zajęcia, pani Alicja Gniazdowska przybliżyła uczniom postaci Jacka i Agatki –bohaterów dobranocki, którą w dzieciństwie oglądali dziadkowie dzisiejszych pierwszoklasistów. Następnie z piłeczek pingpongowych, patyczków do szaszłyków i skrawków materiałów dzieci wykonywały pacynki Jacka i Agatki, które potem wykorzystały do zabawy w mini teatr. Dzieci chętnie odgrywały scenki wymyślając różne przygody, których bohaterami było oczywiście rodzeństwo - Jacek i Agatka.
Do domów dzieci wróciły z wykonanymi przez siebie pacynkami i pewnie niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łezka w oku na wspomnienia z dzieciństwa.

                                                                                                                                                                                                                 Elżbieta Hauza

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 58

W poprzednim tygodniu: 73

W tym miesiącu: 71

W poprzednim miesiącu: 306

Wszystkich: 31957

Pogoda

Imieniny

Zegar

KATALOG on-line