Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

ŚWIĘTO DRZEWA

Utworzono dnia 01.04.2019
Czcionka:

Drzewa nie istnieją osobno ani samotnie. Tym, co je łączy, to korzenie.

Jerzy Zawieyski

SZÓSTA EDYCJA NASADZENIA DRZEW NAD ZALEWEM W PAKOSŁAWIU

Dnia 30 marca 2019r., nad Zalewem w Pakosławiu miała miejsce VI edycja nasadzenia drzew. Sadzonki młodych drzewek posadzili m.in.: wójt Gminy Pakosław, radni, sołtysi, przedstawiciele Nadleśnictwa Piaski, pszczelarze, pracownicy Ośrodka Kultury i Rekreacji oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Pakosławiu, dyrektorzy szkół, nauczyciele wraz z uczniami oraz mieszkańcy Gminy Pakosław.
Święto Drzewa od  wielu lat integruje społeczność wokół inicjatyw lokalnych takich jak : sadzenie drzew, zakładanie ogrodów, otaczanie opieką starych drzew, organizowanie festynów, wycieczek, konkursów i zbiórek makulatury. Gmina Pakosław już po raz szósty włączyła się do tej akcji. Wspólne sadzenie drzew w ramach kilkuletniego programu, ma uświadomić mieszkańcom naszej gminy, że przyczynia się to do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia, a także do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia. O roli drzew i ich walorach, a także o tym, jak żyć i postępować, by nie dopuścić do degradacji środowiska naturalnego, mogliśmy usłyszeć podczas części artystycznej, którą przygotowała na ten dzień młodzież ze Szkoły Podstawowej w Chojnie. Po posadzeniu drzewek, na wszystkich uczestników spotkania, czekało wspólne ognisko, gdzie mogliśmy usmażyć kiełbaski.
Cieszy nas udział społeczeństwa w tym wydarzeniu. Mamy nadzieję, iż nowo posadzone drzewka, będą pięknie rosły i cieszyły oko odwiedzających Zalew w Pakosławiu. Niech zatem ochrona i sadzenie drzew będzie uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka.

                                                                                   Agnieszka Jeziorska