Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

PROJEKT POD HASŁEM "KULTURA NA WSI"

Utworzono dnia 08.11.2019
Czcionka:

PAKOSŁAW / Stowarzyszenie „Wsparcie dla Każdego” otrzymało dofinansowanie na realizację projektu pod hasłem „Kultura na wsi”. - Dedykowany jest on dla uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy – podkreśla Agnieszka Maciejak, koordynator projektu. - Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci, w szczególności z terenów wiejskich mających utrudniony dostęp do instytucji kultury zaplanowaliśmy dwa wyjazdy do Opery Wrocławskiej oraz jeden do filharmonii. Chcemy, aby dzieci i młodzież poznała nowe możliwości, postrzegając kulturę wysoką jako coś ciekawego. Tym samym uczestnicy będą mogli zapoznać się z muzyką klasyczną, co nie jest na porządku dziennym wśród wiejskiego młodego pokolenia.

Ponadto w ramach projektu zaplanowano spotkania warsztatowe z kapelą dudziarską i skrzypcami. - Dzieci i młodzież szkolna zapozna się z budową tych instrumentów, a zarazem pięknem i bogactwem kultury i muzyki nie słuchanej na co dzień w radio czy telewizji. Poznają podstawowe pojęcia muzyczne, nauczą się słuchać muzyki, która pobudzi wrażliwość na barwę tego charakterystycznego brzmienia – dodaje Agnieszka Maciejak.

Autorzy projektu nie ukrywają dumy, że po raz pierwszy udział w takich wydarzeniach kulturalnych weźmie udział aż 120 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chojnie i Pakosławiu z filialną w Sowach.

Projekt jest sfinansowany ze środków Fundacji PZU.