Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Powiatowy Dzień Integracji 2017” nad ZALEWEM W PAKOSŁAWIU

Utworzono dnia 02.08.2017
Czcionka:

W niedzielę 30 lipca 2017 r. nad Zalewem w Pakosławiu  odbył się  „Powiatowy Dzień Integracji 2017.Przedsięwzięcie było realizowane po raz siódmy, natomiast po raz drugi na terenie Gminy Pakosław w  ramachPowiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnychna lata 2015-2020. Głównym organizatorem w bieżącym roku było Stowarzyszenie „ Wsparcie dla Każdego” w Pakosławiu, a współorganizatorem Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu wraz z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami z terenu powiatu. Patronat objął Starosta Powiatu Rawickiego Pan Adam Sperzyński, natomiast Gospodarzem był Wójt Gminy Pakosław Pan Kazimierz Chudy. Dzień Integracji ma wyrównać szansę na pełne i skuteczne uczestnictwo w życiu społecznym na zasadach równości.

Ten dzień był  szczególnie ważny dla Integracji w naszym powiecie. Zaproszeni goście, mieszkańcy oraz plażowicze mogli podziwiać występy i twórczość osób z niepełnosprawnościami. Na scenie wystąpili:  uczestnicy  Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miejskiej Górce, Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Rawiczu, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Pakówce i Domu Pomocy Społecznej w Osieku oraz Martyna Stachowiak i Ewa Kruk - członkinie stowarzyszenia „Razem Raźniej w Bojanowie”. Artyści z  wielką wrażliwością pokazali, że mają swoje pasje i olbrzymie talenty. Ponadto w integrację włączył się Zespół Taneczny Paka oraz Zespół Chojnioki. Podsumowaniem  imprezy był wspólny taniec uczestników, zaproszonych gości i mieszkańców powiatu rawickiego przy akompaniamencie zespołu „Rewers”.

      Impreza została zorganizowana przy zaangażowaniu zarówno instytucji samorządowych z Powiatu Rawickiego, pracowników Gminy Pakosław, organizacji pozarządowych, radnych i sołtysów z Gminy Pakosław, jak i Powiatu Rawickiego, rodziców i członków stowarzyszenia i wielu osób prywatnych, których nie sposób wymienić. Współpraca i zaangażowanie tak wielu osób sprawiło, że wszyscy uczestnicy mogli znaleźć co niemiara atrakcji dla siebie oraz korzystać z kawiarenki z pysznymi ciastami i kawą oraz stoiska grillowego. Dopełnieniem występów artystycznych były liczne atrakcje, w tym  dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, animatorzy, przejażdżki bryczkami, które udostępniło stowarzyszenie „Parada”. Wspaniała letnia aura i wakacyjny klimat Zalewu w Pakosławiu były dodatkowym sprzymierzeńcem imprezy, dopisała frekwencja i dobry humor.

 

Organizator:

Stowarzyszenie „Wsparcie dla Każdego” w Pakosławiu

Współorganizatorzy:

- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu

- Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Wielkopolski

-  Stowarzyszenie  „Rawicki Klub Amazonka” w Rawiczu

-  Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” w Rawiczu

-  Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Rawiczu

-  Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych  w Jutrosinie

-  Stowarzyszenie z „Nadzieją w Przyszłość” w Rawiczu

-  Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce

- Stowarzyszenie Rodzin oraz Przyjaciół Dzieci i Osób  Niepełnosprawnych „ Razem Raźniej” w Bojanowie

- Gmina Pakosław

-Ośrodek  Kultury i Rekreacji w Pakosławiu

Elżbieta Łakoma