Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„LAUR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ W GMINIE PAKOSŁAW”. EDYCJA 2018

Utworzono dnia 27.09.2018

„LAUR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ W GMINIE PAKOSŁAW”. EDYCJA 2018

Dnia 1 października 2018r. ruszyła kolejna edycja plebiscytu „LAUR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ W GMINIE PAKOSŁAW”. Kapituła Plebiscytu utworzyła listę nominowanych do tytułu w następujących kategoriach: FILANTROP, ROLNIK – PRZEDSIĘBIORCA oraz SPORTOWIEC.

Zachęcamy do głosowania!

Los nominowanych znajduje się w rękach mieszkańców Gminy Pakosław, a także wszystkich osób spoza naszego regionu, którzy zechcą oddać głos na kandydatów. Wypełnione kupony konkursowe pomogą w wyłonieniu zwycięzcy w każdej kategorii.

W danej kategorii można oddać głos tylko na jednego kandydata, zakreślając znak X w wyznaczonym miejscu. Każdy głosujący może oddać tylko jeden kupon.    Nie wolno kserować wypełnionych kuponów.

Kupony konkursowe w wersji papierowej można składać w:

  1. Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pakosławiu
    ul. Kolejowa 4           
    63-920  Pakosław
  2. Urzędzie Gminy Pakosław   
    ul. Kolejowa 2           
    63-920 Pakosław

Głosy w wersji elektronicznej można oddać rejestrując się na stronie:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfJtJhmcbQSMHMJHidNHBPP7L_2lQfv1CGa5wGuUxs9BJB6sQ/viewform

Termin składania kuponów konkursowych upływa dnia 15 grudnia 2018 r.

Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 6 stycznia 2019 r. podczas Koncertu Noworocznego.

Regulamin oraz kupony do głosowania można pobrać ze strony internetowej www.pakoslaw.pl lub www.pakoslaw.com oraz bezpośrednio w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pakosławiu w godzinach urzędowania.

 

W celu ułatwienia wyboru poniżej przedstawiamy krótki opis wszystkich nominowanych w poszczególnych kategoriach.
 

I FILANTROP

Gospodarek Tadeusz

Na przestrzeni 37 lat pracy Pana Tadeusza Gospodarka w Pakosławiu zauważamy wiele czynów, które można by uznać za bohaterskie. Podkreślić należy, że osiągnięcia te wymagały wielu nakładów pracy dodatkowej, ponadprogramowej, a co więcej poświęcenia niejednokrotnie czasu prywatnego. W 1984r. – mając zaledwie 27 lat – został dyrektorem Szkoły Podstawowej w Pakosławiu – najmłodszym dyrektorem w  województwie. Do jednych z najważniejszych dokonań należy wprowadzenie nauki języka zachodnioeuropejskiego i  zaangażowanie się w nawiązanie współpracy z francuską Gminą Moult, która zaowocowała wakacyjną wymianą uczniów. Pan Tadeusz Gospodarek został także inwestorem zastępczym budowy nowego gimnazjum w Pakosławiu, a kilka lat później - sali sportowej.  

Łakomy Małgorzata

Aktywna kobieta działająca na rzecz innych, motywuje do aktywności fizycznej oraz podejmowania inicjatyw integrujących społeczeństwo. Jedna z inicjatorek założonego w 2012 roku Klubu Miłośników Nordic Walking „Włóczykije znad Orli”, w którym to do dziś prężnie działa i zachęca mieszkańców Gminy Pakosław do wspólnego maszerowania. Ponadto chętnie udziela się w Kole Gospodyń Wiejskich w Pomocnie będąc jego Sekretarzem. "Byle było tak, że człowiek bardzo chce..." to motto, którym kieruje się Pani Małgorzata, krzewiąc tym samym kulturę i tradycje regionalne, czego dowodem jest jej bezinteresowna działalność na rzecz społeczeństwa.  

Nadleśnictwo Piaski

Nadleśnictwo Piaski jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Dzieli się na leśnictwa, a wśród nich m.in. są dobrze nam znane Halin oraz Krasnolipka. Nadleśnictwo włącza się i wspiera wiele inicjatyw na terenie Gminy Pakosław. Zaliczyć można do nich coroczne sadzenie drzew nad zalewem czy sponsorowanie choinek świątecznych. Nadleśnictwo Piaski organizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z naszego regionu. Ich celem jest  przybliżenie pracy, którą wykonuje leśniczy, jak zajmuje się lasem i po co to wszystko robi. W dostępny sposób przybliża otaczający nas świat przyrody i pokazuje ile ciekawych rzeczy można zaobserwować podczas spaceru leśnymi ścieżkami.

 

II ROLNIK – PRZEDSIĘBIORCA

Hądzlik Agnieszka i Piotr – gospodarstwo rolne – Pakosław

Od 1998 roku Pan Piotr Hądzlik razem z żoną Agnieszką prowadzą 13-hektarowe gospodarstwo rolne. Ich działalność nastawiona jest przede wszystkim na produkcję mleka. Dzięki ogromnemu wysiłkowi i pracy całej rodziny, zakupili nowoczesny sprzęt, rozbudowali swoje budynki gospodarcze, co pozwoliło im osiągnąć produkcję mleka w ilości ok. 400 tysięcy litrów rocznie. W obowiązkach pomagają im synowie Marcin i Michał oraz córka Maria. W roku 2018 przystąpili do programu „Żywność bez GMO” i mogą pochwalić się mlekiem najwyższej jakości. Chcąc poszerzać swoją wiedzę i umiejętności nieustannie Pan Piotr szkoli się na kursach i zdobywa nowe uprawnienia.

Łapawa Aurelia i Tadeusz – Autaja s.c. – Pakosław

Państwo Aurelia i Tadeusz Łapawa prowadzą w Pakosławiu skład materiałów budowlanych. Wśród asortymentu znajdziemy w sklepie wszystko to, co niezbędne jest przy małym, jak i większym remoncie – od małej śrubki do kilkumetrowej drabiny. Zakupić tutaj można: artykuły malarskie i budowlane, BHP, odzież roboczą i obuwie, bramy, ogrodzenia, farby, lakiery, instalacje i technikę grzewczą, narzędzia, elektronarzędzia i artykuły metalowe, systemy kominowe. Czego nie znajdziemy na półce sklepowej – zostanie dla nas specjalnie zamówione. W wolnym czasie Pani Aurelia maszeruje wraz z „Włóczykijami zand Orli”, zaś Pan Tadeusz przygląda się zmaganiom piłkarzy „Awdańca”.

Żyto Joanna i Łukasz – gospodarstwo rolne – Sworowo

Państwo Żyto gospodarstwo przejęli od rodziców w 2015r. Jako początkujący rolnicy, mieli możliwość skorzystania z pomocy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom”. Premia ta wspomogła ich plany i marzenia oraz umożliwiła postawienie nowego budynku gospodarczego. Dbając ciągle o swój rozwój, skorzystali także z projektów unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, a mianowicie „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Obecnie gospodarstwo Państwa Joanny i Łukasza Żyto ma ok. 20 ha. Specjalizują się w produkcji mleka oraz w hodowli bydła opasowego i trzody chlewnej. W ramach swoich możliwości ciągle modernizują i ulepszają swój park maszynowy.

 

 III SPORTOWIEC

LUKS Awdaniec Pakosław – piłka nożna

„Klub LUKS Awdaniec Pakosław powstał 6 lutego 2003 roku. Zawodnicy grający w LZS Pakosław ze Stanisławem Sierpowskim postanowili utworzyć piłkarski klub sportowy mający aspiracje do gry w rozgrywkach OZPN Leszno.” – możemy przeczytać na stronie klubu. Z założenia głównym celem działalności miało być szkolenie zawodników od najmłodszych lat. Barwy klubu to czerwień, biel i czerń. Nazwa klubu i herb nawiązują do historycznej postaci założyciela osady Pakosław z rodu Awdaniec. Warto dodać, że „Awdaniec” to nie tylko grupa seniorów, ale szereg młodych fanów piłki nożnej, którzy od swych trenerów uczą się i poznają tajniki gry w piłkę nożną. W roku 2018 świętowali 15 – lecie swojego  klubu. Do największych sukcesów klubu zdecydowanie należy zaliczyć: 2003 r.- zgłoszenie do rozgrywek B klasy; 2004 r.- awans do A klasy; 2010 r.- awans do klasy okręgowej i utrzymanie się w niej.

Śledzianowski Kamil – strzelectwo – Pakosław

Na co dzień uczeń Branżowej Szkoły w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie. Jego pasją jest motoryzacja i strzelectwo, dlatego wstąpił do Koła Liga Obrony Kraju Pakosław. W nim szkolił swoje umiejętności strzeleckie, a także zgłębiał wiedzę. Do jego największych osiągnięć zaliczyć należy uzyskanie tytułu „Mistrza Koła Ligi Obrony Kraju Pakosław” w 2017 roku. Niejednokrotnie stawał na podium lokalnych zawodów strzeleckich. W roku 2018 zwyciężył w zawodach o Puchar Wójta Gminy Pakosław, wygrywając nie tylko z rówieśnikami, ale również z doświadczonymi zawodnikami.  

Joanna Kuźnia

BIP

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 104

W poprzednim tygodniu: 140

W tym miesiącu: 357

W poprzednim miesiącu: 658

Wszystkich: 57195

Imieniny

Zegar

KATALOG on-line