Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Kto przyjaciela znalazł - skarb znalazł

Utworzono dnia 11.12.2018
Czcionka:

Dnia 10 grudnia 2018 r. do Filii Bibliotecznej w Chojnie, na lekcję biblioteczną pt. „Jak być prawdziwym przyjacielem”, przybyli uczniowie kl. III Szkoły Podstawowej w Chojnie. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom potrzeby przyjaźni i jej znaczenia w życiu człowieka.
Wprowadzeniem do lekcji było przeczytanie bajki terapeutycznej Marii Molickiej pt. „Bajka o dwóch ołówkach” traktującej o przyjaźni. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania związane z wysłuchanym tekstem oraz na pytania dotyczące przyjaźni. Dzieci podawały własne przykłady, co jest ich zdaniem najważniejsze, aby być dobrym przyjacielem.
Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zabawie pt. „W kręgu”. Dzieci utworzyły koło i chwyciły się za ręce. Jedna osoba wychodziła poza koło i próbowała się dostać do jego środka. Dzieci tworzące krąg nie pozwalały na to. Kiedy już wszyscy wzięli udział w zabawie, opowiadali, jak się czuli, gdy inne dzieci nie pozwalały im dostać się do środka. Zabawa uświadomiła im jak czują się dzieci, z którymi nikt nie chce się bawić.
Spotkanie w bibliotece utwierdziło uczniów w przekonaniu, że przyjaźń jest potrzebna każdemu człowiekowi, ale aby była prawdziwa, trzeba ją pielęgnować i dbać o nią.
Na zakończenie spotkanie dzieci otrzymały zakładki do książek z przysłowiami o przyjaźni

 

Hauza Elżbieta