Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

KONKURS WIELKANOCNY ROZSTRZYGNIĘTY

Utworzono dnia 31.03.2021

Gdy nadejdzie Wielkanocny poranek,
niech spełnią się życzenia tęczowych pisanek...
 

KONKURS WIELKANOCNY ROZSTRZYGNIĘTY

Wielkanoc to święta budzącego się do życia świata, w które wpleciona jest wielowiekowa tradycja. Popularyzowanie polskich tradycji wielkanocnych to jeden z celów konkursu organizowanego przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu w partnerstwie z Gminną Biblioteką Publiczną w Pakosławiu. Do wielkanocnych zwyczajów należy m.in.: tworzenie stroików świątecznych czy też wykonywanie i wysyłanie kartek z życzeniami. Właśnie takie dwa zadania czekały na jego uczestników.

Wiosenny nastrój i przedświąteczna atmosfera sprawiły, że w konkursie wielkanocnym złożono 117 prac, a dokładniej 108 wielkanocnych kartek świątecznych (20 przedszkolaków, 50 uczniów szkół podstawowych z klas I-III, 24 uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI, 14 uczniów szkół podstawowych z klas VII-VIII) oraz 9 rodzinnych stroików wielkanocnych. Poziom konkursu był bardzo wysoki, wszystkie prace wykonano zgodnie z tematem i z należytą starannością. Oryginalność i pomysłowość autorów była bardzo różnorodna, wszyscy uczestnicy zasługują na pochwały i wyróżnienia. Komisja konkursowa oceniając wyniki konkursu miała bardzo duży dylemat, gdyż każda praca była inna, każda wyjątkowa, każda jedyna w swoim rodzaju. Laureatami konkursu wielkanocnego zostali:

Pragniemy również podkreślić, że prace konkursowe nie zostały zmagazynowane w archiwum organizatorów. Kartki i stroiki trafiły z wielkanocnymi życzeniami do mieszkańców Gminy Pakosław (m.in. do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Osieku) oraz osób pełniących ważne funkcje w naszej społeczności. Dzięki temu sprawią radość nie jednej osobie i wywołają uśmiech na ich twarzach, zwłaszcza w tak trudnym okresie, kiedy to święta spędzamy w ograniczonym przez pandemię gronie. Tym bardziej dziękujemy uczestnikom za złożone prace i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Mamy nadzieję, że warto!

Joanna Kuźnia

Zapraszamy do podziwiania prac.
Przykro nam, że w związku z pandemią nie można było przygotować wystawy wszystkich złożonych prac, a zdjęcia nie do końca przedstawiają rzeczywiste walory stworzonych dzieł.

LAUREACI W KATEGORII WIELKANOCNA KARTKA ŚWIĄTECZNA: PRZEDSZKOLAKI (od lewej: miejsce I - Kornelia Kamińska, miejsce II - Stanisław Ratajczyk, miejsce III - Agata Płóciennik)

LAUREACI W KATEGORII WIELKANOCNA KARTKA ŚWIĄTECZNA: UCZNIOWIE KLAS I - III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (od lewej: miejsce I - Zofia Łukaszyk, miejsce II - Maja Jelinowska, miejsce III - Łukasz Tadeusz Pilas)

LAUREACI W KATEGORII WIELKANOCNA KARTKA ŚWIĄTECZNA: UCZNIOWIE KLAS IV - VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (od lewej: miejsce I - Sandra Łucja Tatarek, miejsce II - Julia Łapacz, miejsce III - Sandra Wolna)

LAUREACI W KATEGORII WIELKANOCNA KARTKA ŚWIĄTECZNA: UCZNIOWIE KLAS VII - VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (od lewej: miejsce I - Jędrzej Glapiak, miejsce II - Anna Przybylska, miejsce III - Arleta Dmyterko)

LAUREACI W KATEGORII RODZINNY STROIK WIELKANOCNY (od lewej: miejsce I - rodzina Basińskich, miejsce II - rodzina Przybyłów, miejsce III - Maja Jelinowska z rodziną)

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 20

W poprzednim tygodniu: 121

W tym miesiącu: 273

W poprzednim miesiącu: 444

Wszystkich: 35533

Imieniny

Zegar

KATALOG on-line