Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

KONCERT NOWOROCZNY W GMINIE PAKOSŁAW

Utworzono dnia 09.01.2017
Czcionka:

KONCERT  NOWOROCZNY   W  GMINIE  PAKOSŁAW  

Okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku to okres obfitujący w koncerty, podsumowania i plany na kolejny rok. Dlatego 6 stycznia, jak co roku od kilku lat, wyróżniamy ludzi aktywnych, przedsiębiorczych  i zaangażowanych w rozwój i promocję Gminy Pakosław. Bardzo dobrze obrazują ten czas słowa piosenki Czerwonych Gitar :

„Tyle darów rok nam przyniósł:
Pszczołom łąki kwiatów pełne,
Ludziom dał łany zbóż,
Zbożom dał pełen kłos.(…)

To był rok, dobry rok.
Z żalem dziś żegnamy go.
Miejsce da nowym dniom
Stary rok, dobry rok. (…)

Mija dla nas dniem szczęśliwym,
W którym znów jesteśmy razem.
Nieraz nam smutek niósł,
Nieraz nam radość niósł”.

Tego dnia w Ośrodku Kultury Chazackiej w Chojnie odbył się Koncert Noworoczny, podczas którego, nagrodzony przez gości owacją na stojąco, wystąpił Chór im. Św. Wojciecha działający przy Parafii Farnej w Rawiczu oraz Zespół „Wańcy” z Wisły
z koncertem góralskich kolęd.
Ponadto zostały ogłoszone wyniki Plebiscytu „Laur Przedsiębiorczości i Aktywności Społecznej w Gminie Pakosław” oraz wyświetlony został film promujący Gminę Pakosław.
Wójt Gminy Pakosław – Pan Kazimierz Chudy wręczył statuetki laureatom Plebiscytu „Laur Przedsiębiorczości i Aktywności Społecznej w Gminie Pakosław”. Pomocą w wyłonieniu laureatów Plebiscytu było głosowanie na nominowanych w plebiscycie. Głosujący mieli  możliwość oddania głosu zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej. Głosowaliśmy
w pięciu kategoriach, a mianowicie : Społecznik, Rolnik, Aktywne Sołectwo, Sportowiec
i Przedsiębiorca. Nad prawidłowym przebiegiem Plebiscytu czuwała powołana przez Kapitułę  Komisja Plebiscytowa. Otrzymaliśmy 1587 kuponów konkursowych, w tym 211 głosów nieważnych. Komisja plebiscytowa rozpatrzyła 1376 kuponów spełniających wymogi formalne. Nie wszyscy głosujący oddawali głos w każdej kategorii Plebiscytu.

Wyniki Plebiscytu są  następujące :

W kategorii Społecznik głos oddało 1.161 osób. Wśród nominowanych w tej kategorii znaleźli się : Małgorzata Deka z Golejewka, Maciej Hałas z Pakosławia, Andrzej Juskowiak z Osieka, Elżbieta Łakoma z Osieka, Walenty Mądry z Sów i Zdzisław Tyczyński
z Podborowa.
Laureatem w kategorii  Społecznik został Pan Walenty Mądry z Sów, zdobywając 419 głosów.

W kategorii Przedsiębiorca głosowało1.155 osób. Wśród nominowanych w tej kategorii znaleźli się : Jakub Łodyga z Pomocna, Przemysław Maciejak z Pomocna, Łukasz Rapior
z Golejewka, Fabian Skrzypek z Chojna, Daria i Krzysztof Szafraniakowie z Zaorla, Roman Szumny z Chojna, Krystyna Tyczyńska z Osieka.

Laureatem w kategorii Przedsiębiorca została Pani Krystyna Tyczyńska z Osieka, zdobywając 388 głosów.

W kategorii Aktywne Sołectwo głos oddały 1.222 osoby, Wśród nominowanych sołectw znalazły się następujące  sołectwa : Białykał, Chojno, Golejewko, Podborowo,  Zaorle.
Laureatem tej kategorii zostało Sołectwo Zaorle, zdobywając 493 głosy.

W kategorii Sportowiec zagłosowało 1.212 osób. Wśród nominowanych znaleźli się : Karol Deka z Golejewka, Sara Domagała z Pakosławia, Paulina Przewoźna z Ostrobudek.

Laureatem w tej kategorii została Pani Paulina Przewoźna z Ostrobudek, zdobywając
523 głosy.

W kategorii Rolnik głosowały 1.122 osoby. Wśród nominowanych znaleźli się : Państwo Kinga i Piotr Płóciennikowie z Góreczek Wielkich, Państwo Karolina i Marcin Rojdowie z Chojna, Państwo Anna i Tomasz Skowrońscy z Pakosławia oraz Państwo Beata i Zygmunt Wawrzyniakowie z Golejewa.

Laureatami w tej kategorii zostali Państwo Anna i Tomasz Skowrońscy z Pakosławia, zdobywając 448 głosów.

Poza Plebiscytem Pan Wójt wręczył jeszcze jedno wyróżnienie. Było to wyróżnienie za wieloletnią, świąteczną, bożonarodzeniową dekorację posesji. Wyróżnienie otrzymali Państwo Kazimiera i Marian Witkowie z Pakosławia.

 

                                                                                                          Halina Kusz