Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

KOMUNIKAT

Utworzono dnia 09.11.2020
Czcionka:

KOMUNIKAT

Drodzy czytelnicy!!!

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r., zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, z przykrością informujemy, że
Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu i Filia Biblioteczna w Chojnie będą nieczynne w dniach 7-29 listopada 2020 roku.
W związku z ogłoszeniem obostrzeń przez Premiera RP w dniu 4 listopada 2020 roku, podczas konferencji prasowej nie mieliśmy dokładnych wytycznych odnośnie konieczności zamknięcia, a jedynie ogólnikowe hasła z niebieskich tablic, które nie są żadnym źródłem prawa. Na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Biblioteki Narodowej nie było również szczegółowych informacji, a jedynie rekomendacje. Dlatego postanowiliśmy, że decyzje o ewentualnym zamknięciu biblioteki i zawieszeniu działalności podejmiemy po publikacji rozporządzenia. Niestety do godziny 16:00, w piątek 6 listopada 2020 roku,  rozporządzenie wciąż nie było opublikowane. Chcąc być do dyspozycji czytelników w tym trudnym czasie podjęliśmy decyzję o pozostawieniu biblioteki otwartej, zrobiliśmy tak, jak wiele innych bibliotek w Polsce, które chcą być z czytelnikami i wspierać ich w czasie częściowego lockdown’u. Zrobiliśmy to na podstawie zapisów projektu rozporządzenia, które zostało przekazane do konsultacji. Nie było w tym projekcie ani słowao konieczności zamykania bibliotek. W piątek około godziny 18 opublikowane zostało Rozporządzenie Rady Ministrów, w którym znalazł się zakaz prowadzenia działalności bibliotek w zakresie udostępniania i wypożyczania zbiorów. W związku z powyższym nie mamy możliwości być z Państwem w najbliższych tygodniach w dotychczasowej formie. Jeszcze raz przepraszamy za wprowadzenie w błąd, ale wynikało to jedynie z naszej dobrej woli (i opieszałości osób, które były odpowiedzialne za publikacje rozporządzenia). Dla nas nie będzie to czas odpoczynku. Zakupiliśmy wiele nowości wydawniczych, które przygotujemy, aby czekały na Państwa, gdy już wrócimy 30 listopada. Zapraszamy Was do bycia z nami w sieci.O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować poprzez naszą stronę internetową.

 

Dyrektor
Gminnej Biblioteki Publicznej
w Pakosławiu

/-/ Halina Kusz

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 83

W poprzednim tygodniu: 104

W tym miesiącu: 393

W poprzednim miesiącu: 514

Wszystkich: 33588

Pogoda

Imieniny

Zegar

KATALOG on-line