Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

55 -lecie KGW POMOCNO

Utworzono dnia 26.06.2018
Czcionka:

Dnia 16 czerwca br. odbyła się uroczystość z okazji 55-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Pomocnie. Jubilatki gościły delegacje Kół z Sów, Chojna, Zaorla, Białegokału, Golejewa-Golejewka, Słupii Kapitulnej. Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Pakosław - p. Kazimierz Chudy, proboszcz Parafii w Dubinie - ks. Mirosław Wawrzyniak, przedstawiciele Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pakosławiu, szefowa KGW na Gminę Pakosław,  p. Anna Gil z WODR, była szefowa KGW - p. Zdzisława Ostrowska oraz p. Izabela Mroczek- Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Gościliśmy Sołtys Pomocna, przedstawiciela Rady Sołeckiej i OSP Pomocno, radnych - p.Elżbietę Łakomą i p.Wiesława Krzyżosiaka, delegacje zaprzyjaźnionych i współpracujących z KGW - Klubu "Włóczykije znad Orli" oraz Stowarzyszenia "Wsparcie dla każdego" z Gminy Pakosław. Gościliśmy delegację z zaprzyjaźnionej miejscowości Pomocne (Gmina Męcinka) woj.dolnośląskie - OSP wraz z żeńskim zespołem wokalnym "ISKIERKI".

   W programie było m.in.: przedstawienie krótkiej historii Koła przez przewodniczącą p.Marię Krzyżosiak, przeprowadzenie Konkursu na wypieki "Babka dla Babki" (sekretarz Koła p.Małgorzata Łakomy), urodzinowy tort, wspólne pamiątkowe zdjęcie, występ zespołu "ISKIERKI" z Pomocnego oraz wspólna zabawa z DJ-em.
Specjalnie na tę Uroczystość została przygotowana (przez sekretarz Koła -p.Małgorzatę Łakomy) WYSTAWA obrazująca historię, działania Koła i mijające lata... Niejednej Jubilatce zakręciła się łza w oku... Jubilatki przygotowały także stoisko z domowymi potrawami i przetworami. (Wystawę tę mozna obejrzeć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pakosławiu w godzinach jej otwarcia.)
   Bardzo dziękujemy za tak piękny odzew na zaproszenie do Konkursu "Babka dla Babki"! To tylko dowodzi, że na panie z Kół zawsze można liczyć! Do Konkursu przystąpiło 14 pań ze swoimi wypiekami-KGW Zaorle, Chojno, Białykał, Sowy, Golejewo-Golejewko, Słupia Kapitulna, "Włóczykije znad Orli", "Wsparcie dla każdego", OSP Pomocne, KGW Pomocno oraz dodatkowo, poza konkursem, KGW Ostrobudki. Bardzo dziękujemy! Wszystkie wypieki były bardzo dobre oraz cudnie udekorowane. Komisja Konkursowa miała trudny wybór. 
III miejsce zajęło KGW Zaorle( panie Maria Burak z p.Katarzyną Bujakiewicz)
II miejsce zajęło KGW Pomocno ( p. Mirosława Antkowiak)
I  miejsce zajęło KGW Chojno (p. Maria Pietrzak)
Panie otrzymały okolicznościowe dyplomy, kupony na masaż relaksacyjny w Poradni Rehabilitacji SCOLIOSIS mgr Karoliny Sznycer oraz nagrody rzeczowe. Pozostałe uczestniczki konkursu otrzymały podziękowania i upominki. Patronem medialnym było "Życie Rawicza".
   Hasłem przewodnim Jubileuszu była piosenka Krzysztofa Krawczyka "Byle było tak, że człowiek bardzo chce..."
I tego sobie i wszystkim życzmy na kolejne lata! Bo Koło Gospodyń to bogactwo tradycji, ogrom wspomnień i przekazywanych z pokolenia na pokolenie historii. Dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystego Jubileuszu 55-lecia Koła Gospodyń w Pomocnie, najserdeczniejsze podziękowania składa Zarząd KGW Pomocno.

                                                                                                                    Małgorzata Łakomy, sekretarz KGW Pomocno