Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

11 LISTOPADA - PAMIĘTAJMY!

Utworzono dnia 30.10.2020
Czcionka:

Jeszcze Polska nie zginęła…

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 11 listopada obchodzimy nasze Narodowe Święto Niepodległości, dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Zapalamy znicze i składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten jest dla wielu lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym zawdzięczamy, że żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce, dzięki którym przetrwał nasz język, nasza kultura oraz tradycja.

Co roku Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w Polsce obchodzone jest bardzo uroczyście. W większych miastach odbywają się specjalne defilady, które prowadzone są przez główne ulice. Ponadto w święto organizowane są także koncerty, na których można usłyszeć patriotyczne piosenki, wykłady tematyczne czy inscenizacje historyczne. Tym razem, ze względu na trudne warunki ogólnoświatowej pandemii obchody Narodowego Święta Niepodległości będą musiały być inne niż zwykle i odbyć się z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego. Narodowe Święto Niepodległości możemy uczcić także bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych. Biuro Programu "Niepodległa" przygotowało wystawę poświęconą procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej. Wystawę można pobrać ze strony  https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/tak-powstawala-niepodlegla-bezplatna-wystawa-do-pobrania/

Dołóżmy starań, by każdy dzień był świadectwem naszej miłości i troski o Ojczyznę, bo największą sztuką jest dobrze dla Niej żyć. Wszystkiego najlepszego z okazji Święta Niepodległości!

Blanka Pazoła

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 83

W poprzednim tygodniu: 104

W tym miesiącu: 393

W poprzednim miesiącu: 514

Wszystkich: 33588

Pogoda

Imieniny

Zegar

KATALOG on-line