Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Z okazji DNIA WOJSKA POLSKIEGO

Z okazji dnia Wojska Polskiego, w dniu 7 września 2019r., odbyły się zawody strzeleckie na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Rawiczu. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Starosty i Prezesa LOK. W turnieju można było wystartować indywidualnie lub w drużynie. Nasze Koło LOK Pakosław wystawiło aż trzy drużyny w następujących składach:

• LOK Pakosław I: Hałas Maciej, Mierzejek Marcin, Jackowski Maciej,
  • LOK Pakosław II: Domagała Andrzej, Szafraniak Krzysztof, Toboła Tomasz,
  • LOK Pakosław III: Śledzianowski Kamil, Walkowiak Dominik, Śledzianowski Nikodem.

Drużynowy dwubój składał się konkurencji: strzelanie z karabinka sportowego oraz strzelanie z pistoletu sportowego. Pogoda tego dnia nie dopisała, mocny deszcz utrudniał celowanie. Nas wszystkich zaskoczyła też konkurencja strzelania z karabinka sportowego, gdyż okazało się, że będziemy strzelać do tarczy oddalonej na 50 m z pozycji stojącej, a my jak wiadomo głównie specjalizujemy się w pozycji leżącej. Mimo złej pogody i zaskoczenia pozycją stojącą, wszyscy dobrze się bawili, a  zawody odbyły się  przyjaznej atmosferze. Po podsumowaniu wyników okazało się, że honor Naszego Koła LOK w Pakosławiu uratowali najmłodsi. Drużyna w składzie: Śledzianowski Kamil, Walkowiak Dominik, Śledzianowski Nikodem wywalczyła II miejsce i tym samym stanęła na podium. Bardzo duże zaskoczenie zrobiło na nas indywidualne miejsce Nikodema Śledzianowskiego w strzelaniu z karabinka sportowego w pozycji stojącej. Nikodem z wynikiem 70 pkt. zajął I miejsce i pokonał dużo starszych, bardziej doświadczonych strzelców.

Gorzej spisały się pozostałe dwie drużyny: LOK Pakosław I zajął IX miejsce, a LOK Pakosław II zajął VII miejsce. W sumie w zawodach wystartowało 10 drużyn, a w konkurencjach indywidualnych ponad 30 osób. Na koniec Bractwo Kurkowe zorganizowało strzelanie do tzw. kura. Dla nas była to bardzo ciekawa konkurencja, w której braliśmy po raz pierwszy udział. Niestety nie udało nam się strącić kura. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy, puchary i medale, które wręczył Wicestarosta Rawicza - Jakub Moryson.