Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

O PUCHAR WÓJTA GMINY PAKOSŁAW

W niedzielę, 23 czerwca 2019r., na strzelnicy sportowej w Pakosławiu odbyły się zawody strzeleckie z karabinka sportowego. Zawodnicy którzy odwiedzili naszą strzelnicę walczyli o Puchar Wójta Gminy Pakosław. Do tarcz oddalonych na 50 m z pozycji leżącej każdy mógł oddać cztery serie, a najlepsza seria liczyła się w ogólnej klasyfikacji. W zawodach wystartowało 40 zawodników i oddano prawie 1200 strzałów. Warto dodać, że jest to rekordowy wynik - jeszcze nigdy w trakcie jednych zawodów nie strzelono tak wiele razy. Duża ilość zużytej amunicji zapewniła emocje i walkę do ostatniego naboju. Po końcowej serii można było ogłosić wyniki.
W kategorii młodzieżowej najlepiej strzelił Filip Kaczmarek, zajmując I miejsce z wynikiem 63pkt., wyprzedzając Nikodema Śledzianowskiego z takim samym wynikiem (Filip miał lepszy wynik pierścieni).
W kategorii kobiet najlepszą okazała się Anna Duda, która ustrzeliła 75 pkt. Dodam tylko, że frekwencja kobiet tego dnia była wysoka. Na strzelnicę przybyły zawodniczki, które kilka razy już stawały na podium strzelnicy w Pakosławiu, a to gwarantowało rywalizację do samego końca.
W kategorii mężczyzn, gdzie tradycyjnie wystartowało najwięcej uczestników wygrał Fabian Małecki z wynikiem 82 pkt. Tego dnia był to najwyższy wynik zawodów, dlatego Pan Fabian Małecki otrzymał Puchar Wójta Gminy Pakosław. Zawodnicy którzy zajęli miejsca na podium otrzymali dyplomy i medale, które wręczył im Wójt Gminy Pakosław - Piotr Skrzypek.
 

Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawiała się następująco:
• Kategoria mężczyzn:
1 Miejsce: Małecki Fabian – 82 pkt.
2 Miejsce: Jackowski Maciej – 81 pkt.
3 Miejsce: Jakubiak Krzysztof – 74 pkt.
• Kategoria kobiet:
1. Miejsce: Duda Anna – 75 pkt.
2. Miejsce: Nowak Anita – 73 pkt.
3. Miejsce: Domagała Sara - 70 pkt.
• Kategoria młodzież do 18 lat:
1. Miejsce: Kaczmarek Filip – 63 pkt.
2. Miejsce: Śledzianowski Nikodem - 63 pkt.
3. Miejsce: Jackowski Kornel – 62 pkt.

Maciej Hałas

Imieniny

Zegar

KATALOG on-line