Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

EDYCJA 2017

Czcionka:

„LAUR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ

W GMINIE PAKOSŁAW”. EDYCJA 2017

Dnia 1 października 2017r. ruszyła kolejna edycja plebiscytu „LAUR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ W GMINIE PAKOSŁAW”. Kapituła Plebiscytu utworzyła listę nominowanych do tytułu w następujących kategoriach: FILANTROP, ROLNIK – PRZEDSIĘBIORCA oraz SPORTOWIEC.

Zachęcamy do głosowania!

Los nominowanych znajduje się w rękach mieszkańców Gminy Pakosław, a także wszystkich osób spoza naszego regionu, którzy zechcą oddać głos na kandydatów. Wypełnione kupony konkursowe pomogą w wyłonieniu zwycięzcy w każdej kategorii.

W danej kategorii można oddać głos tylko na jednego kandydata, zakreślając znak X w wyznaczonym miejscu. Każdy głosujący może oddać tylko jeden kupon.    Nie wolno kserować wypełnionych kuponów.

Kupony konkursowe w wersji papierowej można składać w:

  1. Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pakosławiu
    ul. Kolejowa 4           
    63-920  Pakosław
  2. Urzędzie Gminy Pakosław   
    ul. Kolejowa 2           
    63-920 Pakosław

Głosy w wersji elektronicznej można oddać rejestrując się na stronie: www.pakoslaw.com.

Termin składania kuponów konkursowych upływa dnia 15 grudnia 2017 r.

Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 6 stycznia 2018 r. podczas Koncertu Noworocznego.

Regulamin oraz kupony do głosowania można pobrać ze strony internetowej www.pakoslaw.pl lub www.pakoslaw.com oraz bezpośrednio w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pakosławiu w godzinach urzędowania.

W celu ułatwienia wyboru poniżej przedstawiamy krótki opis wszystkich nominowanych w poszczególnych kategoriach.
 

FILANTROP

Regionalny Zespół „Chojnioki” - Zespół powstał w 1977r. z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Chojnie. Początkowo występował tylko na lokalnych imprezach: dożynkach, festynach i uroczystościach ludowych. Z czasem rozszerzył swój zasięg działalności. „Chojnioki” mają w swoim repertuarze wiele piosenek, przyśpiewek i tańców z regionu „Chazackiego”. Od 15 lat w zespole jest również młodzież, która tańczy tańce ludowe: oberki, wiwaty, walczyki i polki. Zespołowi od 1988r. przygrywa Kapela Dudziarska: dudy wielkopolskie i skrzypce podwiązane. Występują na wszelakich uroczystościach i przeglądach, również poza granicami kraju. Instruktorem tańca Młodych Chojnioków jest p. Rafał Chamioła, natomiast całym zespołem kieruje p. Elżbieta Turbańska. „Chojnioki”  za swą pracę otrzymują liczne nagrody, dyplomy i wyróżnienia. Chętnie wspierają przedsięwzięcia charytatywne, wzbogacając imprezy swoim występem.

Sołectwo Góreczki Wielkie - W nowych dziejach pierwsza wzmianka pisana o Góreczkach pochodzi z 1410 roku. Początkowo były to dwie wsie: Góreczki Duże/Wielkie nazwane też Góreczki Śliwne lub Górka Śliwna i Góreczki Małe zwane też Góreczkami Żabimi. Wg stanu na dzień 31.12.2016r. sołectwo to zamieszkuje 231 osób. O tym jaką wspólnotą są Góreczki Wielkie mogliśmy się przekonać podczas letniej wichury. Ogromne szkody i straty jakie w wyniku niej powstały, a właściwie walka z ich uporządkowaniem, naprawami, uświadomiły, że w tym sołectwie nikt nie zostanie bez pomocy. Braterstwo, bezinteresowną pomoc, pomocną dłoń otrzymał każdy z poszkodowanych. Sąsiedzi pomagali sobie wzajemnie, ofiarnie wspierając się, podnosząc na duchu, pracując dniami i nocami. Obecnie sołtysem wsi jest p. Roman Kozica, który strzeże mieszkańców i aktywizuje do współpracy.

Zespół taneczny „Paka” - Zespół działa pod Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Pakosławiu od 2011 roku. Zajęcia taneczne prowadzą dwie instruktorki p. Katarzyna Pląskowska oraz p. Anna Bartkowiak. „Paka” liczy 90 tancerzy (4 grupy wiekowe), którzy prężnie trenują, aby godnie reprezentować Gminę Pakosław na występach oraz konkursach tanecznych, nawet na arenie międzynarodowej. Zespół specjalizuje się w tańcu hip - hop oraz show dance. Swoje umiejętności chętnie prezentuje nie tylko na konkursach, ale i także na imprezach rekreacyjnych oraz charytatywnych organizowanych na terenie gminy, jak również powiatu. „Paka” zaprezentowała swoje umiejętności m.in. na Turnieju charytatywnym „Gramy nie tylko dla Huberta”, Festynie Parafialnym w Golejewku, Nocy Świętojańskiej czy Dniu Integracji Osób Niepełnosprawnych nad zalewem w Pakosławiu oraz podczas Sierpniówki w Miejskiej Górce.

ROLNIK - PRZEDSIĘBIORCA

Marakkala Manage Krzysztof – Obwoźny Skup Złomu i Metali Kolorowych „Złomex” – Właścicielem firmy jest p. Krzysztof Marakkala Manage. Firma zarejestrowana jest w Szymanowie, jednak jej siedziba, biuro i warsztat znajdują się w Chojnie pod numerem 109 i to właśnie na terenie Gminy Pakosław przedsiębiorstwo działa najprężniej. Firma "Złomex" prowadzi swoją działalność w branży „Skup, sprzedaż surowców wtórnych”, a dokładniej zajmuje się: zbieraniem odpadów innych niż niebezpieczne, zbieraniem odpadów niebezpiecznych, demontażem wyrobów zużytych, odzyskiem surowców z materiałów segregowanych, sprzedażą hurtową odpadów i złomu.

Pernak Wenancjusz – Sklep Spożywczo - Przemysłowy – P. Wenancjusz Pernak zajmuje się branżą detalicznego handlu produktami spożywczymi. W ofercie sklepu znajdziemy obszerną gamę produktów najlepszej klasy w atrakcyjnych cenach. Wszyscy kupujący, stali klienci i przejezdni, korzystający z oferty firmy "Wenancjusz Pernak Sklep Spożywczo Przemysłowy" mogą liczyć na częste promocje, a także miłą i przyjazną obsługę. Sklep zapewnia dodatkowo dogodne godziny otwarcia i stale poszerza wybór produktów udostępnionych do kupienia. Firmę odszukać można w Golejewku pod numerem 37.

Samol Barbara i Łukasz – gospodarstwo rolne – P. Barbara otrzymała gospodarstwo od rodziców. Małżonek p. Barbary doskonale zaaklimatyzował się na wsi i chętnie pomaga w gospodarstwie. Dziś są właścicielami 37 ha, a ich gospodarstwo nastawione jest na produkcję mleka oraz opasy. Ponadto świadczą usługi sprzętem rolniczym. Korzystają ze środków unijnych. Brali udział w programach: Modernizacja gospodarstw rolnych oraz Działalność pozarolnicza. Państwo Samol z Golejewa posiadają dwie córki – Martynę i Paulinę oraz syna Jeremiego. Są bardzo ciepłą i przyjazną dla innych rodzinką. W wolnych chwilach uwielbiają wędrówki górskie.

SPORTOWIEC

LUKS Awdaniec Pakosław - Klub powstał 6 lutego 2003 roku. Zawodnicy grający w LZS Pakosław wspólnie z p. Stanisławem Sierpowskim postanowili utworzyć piłkarski klub sportowy, mający aspiracje do gry w rozgrywkach OZPN Leszno. Głównym celem klubu jest szkolenie zawodników do gry w piłkę nożną od najmłodszych klas szkoły podstawowej. Do największych sukcesów klubu zdecydowanie należy zaliczyć: 2003 r.- zgłoszenie do rozgrywek B klasy; 2004 r.- awans do A klasy; 2010 r.- awans do klasy okręgowej i utrzymanie się w niej. Klub zarządzany jest przez wieloosobowy zarząd, który współpracując z zawodnikami, kibicami oraz sponsorami stara się stworzyć miejsce dla rozwoju młodych sportowców oraz zapewnić rozrywkę mieszkańcom. LUKS Awdaniec Pakosław to nie tylko Seniorzy, to również drużyny Żaków, Orlików, czy Młodzików. Realizując swoje pasje dostarczają wiele emocji kibicom, którzy licznie zajmują miejsca na trybunach podczas meczy.

Przemysław Waściński - 22 – latek z Chojna, polski lekkoatleta, sprinter, Mistrz Europy. Wychowanek klubu MUKS Kadet Rawicz. Wcześniejsze jego osiągnięcia to zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski w kategorii juniorów i młodzieżowców. Wielki szacunek i dumę mieszkańców całej gminy zdobył biegnąc na trzeciej zmianie polskiej sztafety 4 × 400 metrów, która zdobyła złoty medal Halowych Mistrzostw Europy z wynikiem 3:06,99. Spisał się doskonale, odparł ataki bardzo groźnego Belga Kevina Borlee, utrzymał pierwszą pozycję i idealnie przekazał pałeczkę Rafałowi Omelko. Również w 2017 roku wystartował na zawodach lekkoatletycznych w biegach sztafetowych, organizowanych pod egidą Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) oraz sięgnął po srebro młodzieżowego czempionatu Europy w biegu rozstawnym.

 

Joanna Kuźnia

Agnieszka Jeziorska

ZAŁĄCZNIKI: